Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Młodzież zaprezentowała poezję Czesława Miłosza

Kultura

W piątek, 17 grudnia w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Pruszkowie mieszczącej się w Pałacyku Sokoła, swoje umiejętności recytatorskie i sceniczne zaprezentowali najlepsi gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Pruszkowskiego. Tegoroczny Turniej konkursu recytatorskiego „Fascynacje”, zorganizowany już po raz czternasty, poświecony był twórczości poetyckiej Czesława Milosza.

– Twórczość Czesława Miłosza do najłatwiejszych nie należy. Młodzież biorąca w nim udział zmierzyła się z nie lada wyzwaniem. Dlatego cieszy mnie, że młodzi ludzie sięgają do poezji, umieją się cieszyć i przeżywać słowo pisane – mówiła Danuta Parys dyrektor MDK, organizator konkursu.

W przeglądzie zaprezentowali swoje możliwości uczniowie, wyłonieni w eliminacjach szkolnych oraz dodatkowo zakwalifikowani podczas wcześniejszych przesłuchań, zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 28 uczniów, po 14 z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Specjalne jury konkursowe w składzie: Danuta Nagórna – aktorka Teatru Kwadrat, Krystyna Gzula – główny specjalista ds. promocji Bielańskiego Ośrodka Kultury i Grzegorz Zegadło – dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Pruszkowie wyłoniło i uhonorowało najlepszych interpretatorów poezji naszego Noblisty.

W kategorii szkół gimnazjalnych nagrody zdobyli Artur Teodorski z Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie oraz Magdalena Krawczyk z gimnazjum nr 1. w Pruszkowie. Dwa wyróżnienia jury otrzymali Kacper Bieńkowski z Gimnazjum nr 3. w Pruszkowie i Batbaatar Anudari z Gimnazjum nr 2 w Pruszkowie. Zwycięzcami w kategori szkół ponadgimnazjalnych zostali Jakub Burzyński z LO im. Zana w Pruszkowie, Jakub Lechowski z LO im. T. Kościuszki w Pruszkowie oraz Phillip Reid z Młodzieżowego Domu Kultury w Pruszkowie. Wyróżnienia jury otrzymali Martyna Bordziakowska z LO im. Zana w Pruszkowie oraz Karolina Rudaś z Młodzieżowego Domu Kultury w Pruszkowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe oraz nagrody książkowe. Galę laureatów turnieju recytatorskiego zakończył wspólny koncert wigilijny w wykonaniu koła teatralnego prowadzonego przez Gerarda Położyńskiego oraz grupy wokalnej pod kierunkiem Michała Śniadowskiego.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst