Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Obchody Dnia Seniora w Powiecie Pruszkowskim

Kultura

Prawie czterysta osób wzięło udział w dwudniowych obchodach Dnia Seniora w Powiecie Pruszkowskim.

Okazało się, że Seniorzy w naszym powiecie lubią się bawić i są bardzo otwarci na propozycje kulturalne przygotowywane przez samorząd. Pierwszym wydarzeniem, w którym seniorzy uczestniczyli był koncert Jerzego Połomskiego w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie. Sala widowiskowa piastowskiego Mok-u wypełniona została do ostatniego miejsca. Ewa Borodzicz Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego w imieniu organizatorów powitała wszystkich uczestników koncertu oraz złożyła życzenia Seniorom. Powiedziała – „Życzę Państwu wytrwałości w realizacji planów i pomysłów, których jak słyszałam na najbliższe miesiące macie wiele. Ale to na przyszłość, bo dziś życzę przede wszystkim wyśmienitej zabawy” -.

W ten piątkowy wieczór dzięki Jerzemu Połomskiemu zapanował nastrój sentymentalny i liryczny. Wielki talent artysty i dar interpretacji śpiewanych tekstów, niebywałe poczucie humoru oraz dystans do własnej osoby spowodowały, że koncert ten stał się wspaniałym wydarzeniem artystycznym. Seniorzy usłyszeli m.in. przedwojenne przeboje, a także takie szlagiery jak „Daj”, „Moja miła, moja cicha, moja śliczna” czy „Bo z dziewczynami”.

Kolejnego dnia obchodów w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiła Grupy Teatralna TEATRALNIA, działająca w ramach warsztatów K40 dla osób 60+. Artyści zaprezentowali przedstawienie do którego scenariusz powstał na podstawie sztuki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Reżyserem spektaklu była znana i lubiana przez pruszkowską publiczność Karolina Skrzyńska, która także przygotowała oprawę muzyczną spektaklu. Scenografię zaprojektowały i wykonały Elżbieta i Alicja Raczkowskie.

Zdzisław Sipiera Starosta Pruszkowski oraz Zarząd Powiatu Pruszkowskiego serdecznie dziękują wszystkich mieszkańcom naszego powiatu, którzy wzięli udział w obchodach Dnia Seniora w Powiecie Pruszkowskim.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst