Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Rodzinny Festyn w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Pruszkowie

Kultura

Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski serdecznie zaprasza na festyn rodzinny pn. „SPORT JAKO ALTERNATYWA DLA PRZEMOCY”, który odbędzie się 8 listopada, w sobotę, w godz. 12.00 – 17.00 w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Pruszkowie, przy ul. Gomulińskiego 4.

Zachęcamy wszystkich do udziału w naszym festynie. Zapraszamy całe rodziny do skorzystania z okazji wspólnego i aktywnego spędzenia czasu. W programie oprócz spotkania z olimpijczykami, którzy zawsze wspierają nasze sportowe inicjatywy przewidujemy wiele atrakcji.

W tym m.in.:

1. Pokazy AIKIDO
2. Pokazy i nauka samoobrony
3. Lekcje Squash’a
4. Animacja zabaw dziecięcych
5. Stoisko gier planszowych
6. Masaże oraz pokaz metod relaksacji
7. Warsztaty Zumby

Celem festynu jest zaakcentowanie wpływu aktywności ruchowej na zmniejszenie napięć nerwowych, które niejednokrotnie są przyczyną zachowań przemocowych. Regularne i systematyczne uprawianie sportu zapobiega rozwojowi zachowań agresywnych i powstawaniu wielu rodzajów dysfunkcji.

Festyn jest kontynuacją konferencji, która odbyła się 4 listopada br. w Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. W spotkaniu tym udział wzięli nauczyciele, rodzice, młodzież oraz specjaliści z tego zakresu. Konferencja dotyczyła wieloaspektowego spojrzenia na problem przemocy w cyberprzestrzeni i środków jej przeciwdziałania. Jej celem było podniesienie świadomości na temat eskalacji zjawiska występowania cyberprzemocy we współczesnym świecie. Spotkanie służyło również nabyciu umiejętności rozpoznawania wirtualnych zagrożeń, specjaliści pokazywali sposoby radzenia sobie w sytuacji doświadczenia cyberprzemocy oraz przedstawiali profilaktykę zjawiska w aspekcie unikania zagrożeń w sieci. Głównym celem konferencji było zdobycie przez rodziców i nauczycieli zarówno wiedzy teoretycznej, jak i również umiejętności praktycznych, aby móc stanowczo powiedzieć nie przemocy w sieci.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst