Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Powiatowy Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dzień Matki

Kultura

25 maja 2014 roku po raz kolejny Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie przy udziale jednostek powiatowych, komórek organizacyjnych starostwa oraz organizacji pozarządowych zorganizowało Powiatowy Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dzień Matki. W tym roku w uatrakcyjnienie spotkania włączyło się wiele firm działających na terenie naszego powiatu. Patronat nad wydarzeniem objęła Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski, która punktualnie o godzinie 11.00 wspólnie z grupą najmłodszych uczestników otworzyła imprezę.

Na wszystkie rodziny naszego Powiatu czekało wiele niespodzianek. Pierwszą z nich był sam prowadzący pan Maciej Gąsiorek Piksel z programu „Budzik”, który wjechał na scenę na motorze w towarzystwie motocyklistów z klubu Boruta Mc Poland. Na ogromnej parkowej przestrzeni dzieci miały do dyspozycji dmuchane zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, trampoliny, wielki basen wodny z rowerkami. Największą atrakcją, były zawody sportowe zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pruszkowie. Spacerując po parku można było uczestniczyć w turnieju gier planszowych zorganizowanych przez Brwikon, Muzeum Dulag 121, oraz Fundację Groteka. Dzieci mogły zdobyć liczne nagrody w konkursach organizowanych przez Organizacje Pozarządowe, uczestniczyć w loterii oraz pomalować buzię na stoisku Młodzieżowego Domu Kultury i Centrum Psychologiczno – Terapeutycznego, czy partnera imprezy firmy Peggy Sage. Związek Harcerstwa Polskiego przygotował akcję „Świadomy – bezpieczny”, czyli pokaz pierwszej pomocy. Uczestnicy festynu mogli lepić z gliny, przebrać się w wymarzony strój, a uczestnicząc w warsztatach wykonać biżuterię dla siebie lub mamy.

Dodatkową atrakcją były pokazy wozu strażackiego, motoru i wozu policyjnego udostępnione przez służby, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. Firma MS -Auto Motoryzacja Mirosław Szymański udostępniła motory i skutery na których dzieci mogły posiedzieć udając rajdowców. Cały park tętnił życiem, a uczestnicy z niecierpliwością czekali na kolejne konkursy nie odstępując na krok Krasnoludka Piksela.

W tym roku zapewniono atrakcje nie tylko najmłodszym uczestnikom, ale również ich mamom, które chętnie zasiadały w „pociągu do urody”, gdzie dzięki MajesticDerm mogły uzyskać porady specjalistów. W Akademii Urody mogły wykonać makijaż i skorzystać z zabiegów pielęgnacji dłoni, natomiast Avon udzielał porad jak zostać konsultantką dla samej siebie. W stoisku salonu Katarzyny Kurzaj panie przechodziły prawdziwe metamorfozy, a firma Naturhouse pomogła im w ustaleniu diety.

Dla wszystkich zgromadzonych w Parku Kościuszki nasi dzielni strażacy przygotowali darmową grochówkę, która jak co roku cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Wszyscy mieliśmy okazję do podziwiania występów dzieci z Przedszkola Nr 2 w Piastowie w pokazie pt. „Inwazja tańca”, Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych oraz ich rodziców „Sprawni Razem” w przedstawieniu „Odrobinka”, oraz młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pruszkowie.

Niezwykłą popularnością cieszył się występ pary tanecznej Rafał Maserak i Magdalena Soszyńska- Michno, którzy poprowadzili na scenie warsztaty dla rodzin.

Powiatowy Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego był doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat pieczy zastępczej, której zasady przybliżyła dyrektor PCPR Mariola Stecko. Przy stoisku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie, każdy zainteresowany mógł uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Pracownicy PCPR zachęcali gości do udziału w szkoleniach dla rodzin zastępczych, które mają na celu przygotowanie do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji.

Powiatowy Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dzień Matki jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem o czym świadczyła wysoka frekwencja oraz zadowolenie uczestników festynu. PCPR już planuje atrakcje na przyszły rok.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst