Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

III Konwent Fantastyki i Gier Planszowych BRWIKON

Kultura

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego na III Konwent Fantastyki i Gier Planszowych BRWIKON, który odbędzie się 30 – 31 maja oraz 1 czerwca. Będzie to wielkie święto fanów fantastyki i gier planszowych. Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski objęła konwent honorowym patronatem.

Czym jest konwent fantastyki? Jest to przede wszystkim mnóstwo ciekawych prelekcji, ekscytujących konkursów i turniejów, spotkań z wybitnymi pisarzami, pokazów czy wystaw. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak stworzyć komiks, sprawdzić swoją wiedzę z zakresu science-fiction, nauczyć się malować figurki, odwiedzić salę LEGO, zagrać w gry planszowe oraz mieć możliwość wygrania wspaniałych nagród, to tak, Brwikon to miejsce właśnie dla Was!

To już III edycja Konwentu. W tym roku tematem przewodnim imprezy jest cyberpunk, dlatego nie zabraknie wielu nowych atrakcji. Czeka na wszystkich m.in. Sala Robotów przygotowana przez ekipę „Roboty i spółka” z interaktywnymi stanowiskami, walki sumo w strojach robotów czy wielka ściana wspinaczkowa.

Miłośników literatury fantastycznej zapraszamy gorąco do odwiedzenia Konwentu choćby ze względu na blok literacki. Będziecie mogli spotkać się z pisarzami Andrzejem Pilipiukiem, Tomaszem Kołodziejczakiem czy Michałem Gołkowskim – autor gorącego debiutu „Ołowiany Świt” będzie u nas promował swoją nową książkę „Drugi Brzeg”, a także opowie o prozie życia stalkera z Zony. Brwikon to także okazja, żeby porozmawiać z Jerzym Rzymowskim, redaktorem naczelnym „Nowej Fantastyki”.

Mazowiecka Drużyna Wojów „Weles”, jak zwykle, zadba o to, żebyście Państwo nie nudzili się w specjalnie przygotowanej Wiosce Słowian i Wikingów. Pokazy walk, zabawy plebejskie czy turniej łuczniczy, to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. W szczególności zapraszamy na warsztaty rzemieślnicze do wioskowego kowala, kolcużnika i rogownika.

Podczas Konwentu dowiemy się również, kto zwyciężył w walce o „Dębowe pióro”. Spośród ponad 70 prac (szaleństwo!) jakie napłynęły na konkurs literacki, wskażemy trzy najlepsze, a podczas wielkiego finału wyłonimy zwycięzcę. Ale wcześniej będziecie mieli Państwo możliwość wygrać nagrody w wielkiej Loterii Rebela czy zrobić sobie niecodzienny makijaż przy stoisku „Make Up Magic”.

Szczegółowy opis tego, co będzie działo się podczas Konwentu można znaleźć oczywiście na stronie internetowej: http://www.brwikon.pl.

http://www.brwikon.pl/program/program-2014 – bezpośredni link do programu

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst