Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

VI Dożynki Powiatowe 2010

Kultura

Tegoroczne szóste obchody Święta Plonów w Powiecie Pruszkowskim miały skromniejszy niż zwykle charakter.

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego podjął decyzję, aby fundusze przeznaczone na zorganizowanie tegorocznych uroczystości dożynkowych przekazać samorządom, z terenu Województwa Mazowieckiego, które poniosły w wyniku powodzi największe straty materialne.

Obchody Święta Plonów odbyły się w niedzielę, 29 sierpnia br. na dziedzińcu kościoła Św. Kazimierza w Pruszkowie. Zgodnie z przyjętym zwyczajem rozpoczęła je Msza Święta, w której uczestniczyły delegacje rolników Gmin Powiatu Pruszkowskiego, władze Powiatu ze Starosta Pruszkowskim Elżbietą Smolińską, oraz licznie zgromadzeni Mieszkańcy. Starosta otwierając uroczystość zwróciła się do rolników z podziękowaniem za ich ciężką pracę.

– Dzięki ciężkiej pracy rolników, którą szanuję i podziwiam możemy cieszyć się i dzielić chlebem. Dziękuję za trud i piękne dożynkowe wieńce. – powiedziała Elżbieta Smolińska.

Tradycyją pruszkowskich powiatowych dożynek jest ceremonia dzielenia się chlebem, wręczenie dyplomów zasłużonym rolnikom, a także doroczny konkurs wieńców dożynkowych. W tym roku najpiękniejszy wieniec wykonali rolnicy z gminy Raszyn, drugie miejsce przypadło gminie Nadarzyn. Uroczystości dożynkowe uświetnił swoim koncertem zespół Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst