Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

SZLACHETNA PACZKA SZUKA WOLONTARIUSZY W POWIECIE PRUSZKOWSKIM!

Kultura

Trwa rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy do XIII edycji SZLACHETNEJ PACZKI. To już ostatnie chwile na zgłaszanie się. Jeśli uda się zbudować ponad 9 – tysięczną drużynę SuperW, to w grudniu najbardziej potrzebujące rodziny w ponad 500 lokalizacjach w całej Polsce otrzymają konkretną, mądrą pomoc. Także w Brwinowie, Nadarzynie, Pruszkowie i Raszynie!

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt jednoczący Polaków w mądrej pomocy rodzinom, które z niezawinionych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Tylko w 2012 roku Szlachetna Paczka dotarła do 13 235 potrzebujących rodzin, a łącznie zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – było 300 tys. osób.

– Liczba rodzin, do których dotrzemy pomocą tym roku, zależy od tego, ilu wolontariuszy zostanie rekrutowanych – tłumaczy Agnieszka Czapla ze SZLACHETNEJ PACZKI.- Ich rola jest nieoceniona, ponieważ to oni mają bezpośredni kontakt z potrzebującymi w swojej miejscowości, przychodzą do ich domów, pytają o potrzeby. To oni są pomostem między osobami, które potrzebują wsparcia, a tymi, którzy chcą je dać. To prawdziwi bohaterowie zmiany społecznej. Wolontariuszem może zostać osoba pełnoletnia, która ma w sobie chęć niesienia realnej pomocy, chce się ciągle rozwijać i brać udział w szkoleniach oraz lubi pracę na wysokich obrotach. Ważna jest też otwartość na innych, odpowiedzialność i gotowość do podejmowania wyzwań.

Warto dołączyć do SuperW i przekonać się, jak wielką satysfakcję daje robienie czegoś dla innych. Wolontariusz zdobywa także cenione na rynku pracy umiejętności – uczy się pracy w zespole, dobrej organizacji czasu, rozwija umiejętności miękkie, zwłaszcza komunikacyjne. Dla 68% wolontariuszy udział w Szlachetnej Paczce był najważniejszym wydarzeniem w życiu.

– Dla mnie Szlachetna Paczka to szansa na rozwój i wyzwanie, ale takie, którego nikt przede mną nie stawia, lecz którego podejmuję się sama – mówi Katarzyna Małkowska, liderka i wolontariuszka. – To wyzwanie nie jest jednak po to, by udowodnić innym, że coś potrafię, lecz by udowodnić to przede wszystkim samej sobie. Jak mówi Katarzyna, bycie SuperW to także ogromna satysfakcja i rozwój: – Gdyby nie Paczka to mogłabym nigdy nie odkryć niektórych moich talentów Stałam się o wiele bardziej śmiała i otwarta, wiele radości sprawia mi poznawanie nowych osób i praca w zespole.Jeszcze trzy lata temu bałam się jeszcze zadzwonić do rodziny, a w tym roku zostałam liderem rejonu i będę koordynować pracę wolontariuszy.

Kandydaci mogą zgłaszać się przez stronę WWW.SUPERW.PL

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst