Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Montmartre i Fredro w MDK-u

Kultura

Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Pruszkowski, zorganizował w sobotę, 7 września dwie, wspaniałe imprezy.

Pierwsza z nich odbyła się w plenerze, w parku wokół siedziby MDK-u i zainaugurowała działania artystyczne pod nazwą Pruszkowski Montmartre. Była to kolejna inicjatywa Salonu Pruszkowskiego działającego przy powiatowym MDK-u. Mieszkańcy Pruszkowa i okolic mogli zapoznać się z twórczością rodzimych twórców amatorów – artystów-malarzy, którzy wystawiali swoje prace, aby w ten sposób podzielić się ze zgromadzonymi swoją pasją, talentem i warsztatem. Artyści także między sobą wymieniali własne doświadczenia twórcze i inspiracje. Wszystkie zgromadzone prace, są efektem nie tylko zręcznych rąk, ale przede wszystkim twórczego umysłu i cierpliwości. Odwiedzający mogli nie tylko nacieszyć oczy, ale też dokonać zakupu wystawionych prac. Następne spotkania tego typu będą odbywały się w każdą sobotę przy sprzyjającej pogodzie.

Druga impreza, wspólne czytanie wybranych utworów Aleksandra Fredry, odbyła się tego samego dnia w samo południe w sali koncertowej.

Tym samym mieszkańcy Powiatu Pruszkowskiego włączyli się
do zainicjowanej w zeszłym roku przez Bronisława Komorowskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej akcji „Narodowe Czytanie”.

W ramach spotkania odbył się konkurs na najlepiej odczytany fragment tekstu wybranych dzieł Aleksandra Fredry. Do konkursu przystąpiła młodzież ze szkół z terenu powiatu, w tym z: Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana, Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki i Zespołu Szkół Technicznych i Sportowych w Pruszkowie. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni przede wszystkim gromkimi brawami, oraz książkami i dyplomami. Poza konkursem do czytania przystąpili pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury i mieszkańcy powiatu.

Zapraszamy do galerii foto.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst