Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Narodowe Czytanie w Młodzieżowym Domu Kultury

Kultura

Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski oraz Danuta Parys Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury serdecznie zapraszają 7 września na publiczne czytanie wybranych utworów Aleksandra Fredry – twórcy, który dowcipnym językiem opisuje nasz, polski narodowy charakter i cechy Polaków.

Tym samym Mieszkańcy Powiatu Pruszkowskiego będą mogli włączyć się do zainicjowanej w zeszłym roku przez Bronisława Komorowskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej akcji „Narodowego Czytania”. Akcja ma na celu promocję polskiej kultury, popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości narodowej.

W sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury 7 września o godzinie 12.00 zostanie zaprezentowana przez młodzież licealną sztuka „Zrzędność i przekora” Aleksandra Fredry. W drugiej części spotkania odbędzie się konkurs na najlepiej odczytany dowolny fragment utworu.

Tego samego dnia o godzinie 11.00 przewidziane są wspólne działania artystyczne w plenerze, w parku wokół siedziby MDK. W ten sposób, rozpoczną się sobotnie spotkania pod nazwą PRUSZKOWSKI MONTMARTRE. Będzie to już kolejna, wspaniała inicjatywa SALONU PRUSZKOWSKIEGO, prowadzonego przez grupę artystów amatorów, którzy mają już na swoim koncie wiele znaczących prezentacji i pokazów.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst