Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Dzień Dziecka

Kultura

Zabawa, śmiech, buzie otwarte z przejęcia, oklaski, – tak wyglądał dzień dziecka i rodzicielstwa zastępczego oraz finał akcji „Cały Powiat Czyta Dzieciom”, które odbyły się w pierwszą niedzielę czerwca w pruszkowskim Parku Kościuszki.
Organizatorem imprezy była Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski przy aktywnym udziale stowarzyszeń z terenu Powiatu Pruszkowskiego, Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej, policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie oraz sponsorów.

W tym roku o uatrakcyjnienie imprezy zadbały znane gwiazdy polskiej sceny: Katarzyna Pakosińska, Ewa Telega i Natalia Przybysz. Wielkie podziękowania należy skierować do pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie, którzy od wczesnych godzin porannych dopracowywali szczegóły organizacyjne i koordynowali przebieg festynu.

Powiatowy Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego na stale wpisał się do kalendarza imprez organizowanych przez Powiat Pruszkowski. Najmłodsi mieszkańcy wraz z rodzinami mogli oddać się zabawie w scenerii letniego pikniku. Przybyłych na imprezę do Parku Kościuszki uroczycie powitała Starosta Elżbieta Smolińska oraz Hanna Kuran Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego. Na najmłodszych gości czekało wiele atrakcji. Były występy taneczne przedszkolaków, czytano poezję Tuwima. Nie zabrakło kuli zorbingowej, kul wodnych, dmuchanych zamków, zjeżdżalni, waty cukrowej, ciastek i wszelkiego rodzaju słodyczy. Można było także zagrać w gry historyczne na stoisku zorganizowanym przez Muzeum Dulag121. Pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury przygotowali kącik z malowaniem twarzy oraz ogród rzeźby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody sportowe prowadzone przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pruszkowie. Fundacja Toto Animo przygotowała dla zebranych gości warsztaty na temat – jak odczuwają osoby z autyzmem. Harcerze uczyli udzielania pierwszej pomocy. Ogromnym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych mieszkańców Powiatu, ale też tych starszych cieszyły się barwne stoiska organizacji pozarządowych m.in. Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodzin, Niezwykłych z Piastowa, Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Czubina i Pruszkowa. Można było obejrzeć, również od środka, pojazdy strażackie i wozy policyjne. Bogaty program prezentowany na letniej scenie Pałacyku Sokoła przyciągnął rzesze widzów.

Powiatowy Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego rozpoczął występ dzieci z Przedszkola Nr 2 w Piastowie w pokazie pt. „Inwazja tańca”. Następnie zgromadzeni goście obejrzeli występ zespołu dzieci uchodźców z Czeczenii „Nochci’o” prowadzony przez Marinę Hulia, do których dołączyła bardzo spontanicznie Katarzyna Pakosińska. Niezwykłą popularnością cieszył się występ Natalii Przybysz znanej z grupy SISTARS. Dzieci z Przedszkola Nr 15 umiliły czas zgromadzonym gościom przedstawieniem pn. „Spotkanie bajek”. Na widzów czekał również występ maluchów z Przedszkola Nr 11 w Pruszkowie pn. „Wiosenna Łąka” oraz „Dzieci dzieciom – tańce i piosenki” przygotowany przez Przedszkole Nr 3. Uczestnicy pikniku mieli okazję podziwiać przedstawienie Studia Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii pt. „Alladyn” z Krakowa, a także program estradowy dla dzieci przygotowany przez zespół „Duet Nadarzyn”.
Powiatowy Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego był także doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy mieszkańców Powiatu na temat pieczy zastępczej. Przy stoisku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie, każdy zainteresowany mógł uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Pracownicy PCPR zachęcali gości do udziału w szkoleniach dla rodzin zastępczych, które mają na celu przygotowanie do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji.

Powiatowy Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego jak co roku cieszył się ogromną frekwencją oraz zadowoleniem zgromadzonych gości.

Zapraszamy do galerii foto

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst