Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Finał II edycji akcji „Cały Powiat Czyta Dzieciom" w Michałowicach, Piastowie i Pruszkowie już za nami

Kultura

Kolejne finały gminne międzypokoleniowej zabawy językowej pod hasłem „Cały Powiat Czyta Dzieciom” odbyły się ostatnio w Michałowicach, Piastowie i Pruszkowie. Materię tegorocznej literackiej zabawy stanowiła wierszowana twórczość Juliana Tuwima dla dzieci. Poeta został ogłoszony przez Sejm RP jednym z patronów 2013 roku. Wspólnie z dziećmi poezję czytała Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski, posłowie, włodarze gmin, bibliotekarze oraz znani artyści estradowi, aktorzy i dziennikarze, m.in. Ewa Telega, Halinka Młynkowa, Wiesław Tupaczewski, Marta Kuligowska.

Waldemar Matuszewski znany reżyser teatralny opowiadał jak budować wypowiedzi oraz jak ważne jest ćwiczenie dykcji i prawidłowa interpretacja tekstu. Wszyscy polecali głośną, publiczną lekturę, która może pomóc rozwijać, wyobraźnię i wrażliwość.

Kolejny, ostatni już finał gminny odbędzie się 27 maja o godz. 13.00 w Raszynie, a finał powiatowy – 2 czerwca o godz. 11.00 w Pruszkowie, w Pałacyku Sokoła, podczas obchodów Dnia Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego.

Zapraszamy do galerii foto.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst