Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

II edycja akcji „Cały Powiat Czyta Dzieciom” w Nadarzynie

Kultura

Finał II edycji akcji „Cały Powiat Czyta Dzieciom” w gminie Nadarzyn odbył się 29 kwietnia w Szkole Podstawowej im. W. Doroszewskiego. Laureatką konkursu została Ania Krupa, która będzie reprezentowała swoja gminę w finale powiatowym.

W uroczystości udział wzięli uczestnicy konkursu głośnego czytania wyłonieni w eliminacjach szkolnych oraz Agnieszka Kuźmińska Wicestarosta Pruszkowski, Edyta Gawrońska Sekretarz Gminy Nadarzyn, pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn, a także nauczyciele szkół, z których uczniowie uczestniczyli w eliminacjach. Gośćmi specjalnymi byli: Aleksandra Justa znana aktorka scen polskich oraz Waldemar Matuszewski reżyser teatralny, który poprowadził spotkanie. Podczas imprezy uczniowie nadarzyńskiej szkoły podstawowej przedstawili prezentację dotyczącą życia i twórczości Juliana Tuwima. Wybór autora nie był przypadkowy. Poeta został ogłoszony przez Sejm RP jednym z patronów 2013 roku.

Aleksandra Justa i Waldemar Matuszewski opowiedzieli jak budować wypowiedzi oraz jak ważne jest ćwiczenie dykcji i prawidłowa interpretacja tekstu. Polecali głośną, publiczną lekturę, która może pomóc rozwinąć wyobraźnię i wrażliwość.

Zdobywcom trzech pierwszych miejsc, nagrody wręczyła Wicestarosta Agnieszka Kuźmińska.

Kolejnych finał gminny odbędzie się 7 maja o godz. 11 w sali widowiskowej Urzędu Gminy Michałowice w Regułach, a finał powiatowy – 2 czerwca w Pruszkowie, w Pałacyku Sokoła, podczas obchodów Dnia Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst