Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Podsumowanie konkursu „Makieta naszej miejscowości”

Kultura

Zapraszamy serdecznie na wystawę pokonkursową, na której można zobaczyć wyróżnione makiety wykonane przez uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Pruszkowskiego.

Wystawa prac jest dostępna od 17 do 23 kwietnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie w dniach
Konkurs zatytułowany „Makieta naszej miejscowości” był konkursem historyczno-plastycznym polegającym na wykonaniu makiety wybranej miejscowości Powiatu Pruszkowskiego, skierowanym do uczniów szkół podstawowych z naszego terenu. Celem konkursu było pobudzenie u uczniów zainteresowania historią ich miejscowości oraz wzmacnianie tożsamości lokalnej. Dzieci w grupach, pod kierunkiem nauczycieli, pracowały nad makietą swoich miejscowości. Poszukiwały informacji na temat historii miejsc i budynków, które znajdują się w ich otoczeniu. Przygotowały legendę, w której opisały dzieje miejscowości oraz zabytków. Spośród wielu zgłoszonych prac wyróżnionych zostało 11 najlepszych makiet. Przedstawiają one różne miejscowości naszego powiatu: Pruszków, Piastów, Nadarzyn, Młochów, Rusiec.

Wyróżnione makiety można obejrzeć w sali konferencyjnej na IV piętrze w godz. od 14 do 16 (prosimy kontaktować się z Biurem Zarządu Powiatu tel. 22 738 14 45).

Zapraszamy serdecznie!

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst