Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Koncert Pasyjne w Powiecie Pruszkowskim

Kultura

W ostatni weekend przed Świętami Wielkanocnymi w trzech parafiach znajdujących się na terenie Powiatu Pruszkowskiego odbyły się koncerty pasyjne, których organizatorem była Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski.

W piątek 22 marca soliści, chór i orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego wystąpili w parafii pw. Św. Klemensa w Nadarzynie, w sobotę, 23 marca – w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie, a w Niedzielę Palmową, 24 marca w parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pruszkowie.

Zespół wykonał 14 pieśni o tematyce pasyjnej m. in. „Krzyżu Chrystusa”, „Ludu mój ludu”, „Ogrodzie oliwny”, które są ściśle związane z okresem wielkopostnym. Pieśni zostały wzbogacone odpowiednio dobranymi fragmentami Pisma Świętego.

Wszystkie koncerty cieszyły się dużym powodzeniem. „Mazowsze” zagrało i zaśpiewało na najwyższym poziomie, nie jednego z widzów wprowadzając w stan wzruszenia i zadumy. Licznie zgromadzona publiczność, owacjami na stojąco podziękowała artystom za tak wspaniałe występy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii foto.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst