Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Muzeum Dulag 121 partnerem projektu „Interaktywny Pruszków”

Kultura

Społeczne Stowarzyszenie „Forum Pruszków” wkrótce rozpocznie realizację projektu „Interaktywny Pruszków”, którego partnerem jest Muzeum Dulag 121.

Stowarzyszenie „Forum Pruszków” podpisało umowę na realizację projektu „Interaktywny Pruszków”, który uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu „Patriotyzm Jutra” organizowanego przez Muzeum Historii Polski. Celem projektu jest przybliżenie mieszkańcom Pruszkowa i okolic historii miasta. Do tego Stowarzyszenie zamierza zrobić to w sposób atrakcyjny dla odbiorcy. Zostanie przygotowana strona internetowa z interaktywną mapą, na której zostaną zaznaczone na początek 3 tematyczne trasy po Pruszkowie. Każda z nich będzie zawierała zaznaczone punkty wraz ze zdjęciami i opisem danego miejsca. Wyznaczone trasy będą propozycją do samodzielnego lub grupowego zwiedzania Pruszkowa. Przewodnikami będzie można się również posługiwać się przy użyciu telefonu komórkowego, będą też skomunikowane z mediami społecznymi takimi jak Facebook. Stworzona mapa będzie bezpłatnie dostępna dla każdego zainteresowanego. W trakcie realizacji projektu przeprowadzone zostaną też 3 tematyczne spacery fotograficzne, które poprowadzą eksperci opracowujący trasy. Uczestnicy spaceru wykonają fotografie obiektów znajdujących się na ścieżce. Najciekawsze zdjęcia zostaną dołączone do utworzonej mapy i przewodników. Całość ma być zrealizowana do końca 2012 r.

Jeden z takich spacerów ma przygotować i poprowadzić muzeum Dulag 121. Współpraca Muzeum Dulag 121 ze Społecznym Stowarzyszeniem „Forum Pruszków” ma obejmować także, oprócz wsparcia merytorycznego, też wymianę doświadczeń i udostępnienie zasobów muzealnych. Obie strony zobowiązały się również do wzajemnej promocji organizowanych przez siebie wydarzeń.

Realizacja całego projektu możliwa jest dzięki wsparciu partnerów: Miasta i Gminy Pruszków, Muzeum Dulag 121, Inga Salon Urody oraz patronów medialnych: Gazety WPR, WPR 24, Coffee News, TelKab, Radia Dla Ciebie oraz Radia Bogoria.

Więcej informacji na stronie: www.forumpruszkow.pl i www.facebook.com/stowarzyszenieforumpruszkow

Źródło: www.forumpruszkow.pl

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst