Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Projekt "Wakacje z historią – razem z Muzeum Dulag 121"

Kultura

realizowany pod honorowym patronatem Elżbiety Smolińskiej Starosty Pruszkowskiego

Muzeum Dulag 121 zaprasza mieszkańców Pruszkowa oraz Powiatu Pruszkowskiego na wakacyjne bezpłatne zajęcia, wycieczki oraz pokazy filmowe. Proponujemy wspólne spędzanie czasu wolnego w interesujący i wzbogacający sposób, który łączy odpoczynek, zabawę i edukację historyczno-patriotyczną. Letnie dni spędzone z Muzeum Dulag 121 mogą być fantastyczną wakacyjną przygodą.

Zapraszamy wszystkich:

– dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat: na warsztaty w Domu Spotkań z Historią, tematyczne wycieczki po Warszawie;

– młodzież i dorosłych w wieku od 12 lat: na letnie kino historyczne;

– rodziców z dziećmi od 5 lat, dziadków z wnuczkami: na rodzinne niedziele z historią.

Program:

· Tematyczne wycieczki po Warszawie – z historią w tle.

Cotygodniowe wycieczki do najciekawszych miejsc stolicy. Umożliwiają poznanie historii, zabytków, topografii różnych części miasta. Składają się ze spacerów, gier terenowych, zwiedzania muzeów. Grupę do 30 osób prowadzi przewodnik miejski po Warszawie wraz z opiekunami. Liczba wycieczek – 7.

· Warsztaty historyczno-plastyczne w Domu Spotkań z Historią w Warszawie.

Warsztaty prowadzone przez animatorów DSH w ramach akcji „Lato w mieście”. Tematyka warsztatów to okres dwudziestolecia międzywojennego w Warszawie, dawne sporty i zabawy warszawiaków. Grupa do 15 osób. Liczba warsztatów – 6.

· Rodzinne niedziele z historią – w Muzeum Dulag 121.

Rodzinne spotkania zorganizowane są z myślą o rodzicach z dziećmi oraz dziadkach z wnukami. Ich uczestnicy poznają między innymi: historię Pruszkowa i okolic, budują drzewo genealogiczne rodziny, rywalizują w konkursach, quizach i turniejach, walczą o zwycięstwo rodowe w grach planszowych i budują makiety. Celem spotkań jest wspólna zabawa kształtująca wrażliwość historyczną, a także integracja międzypokoleniowa, która angażuje w twórczej pracy zarówno starszych, jak i młodszych członków rodzin. Liczba spotkań – 4.

· Letnie kino historyczne.

Podczas plenerowych spotkań widzowie zapoznają się z klasycznymi przykładami kina wojennego oraz zagadnieniami z historii I i II wojny światowej. Projekcja filmu poprzedzona będzie krótkim wstępem dotyczącym historycznego wydarzenia, którego dotyczy film. Po projekcji widzowie będą mogli wziąć udział w dyskusji poświęconej filmowi.

Widzowie w wieku od lat 12, rejestracja telefoniczna lub mailowa. Liczba projekcji – 8.

Harmonogram:

Uwaga: Na wycieczki po Warszawie i warsztaty w DSH obowiązują wcześniejsze zapisy z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc i dokonanie ubezpieczenia uczestników. Rejestracja pod numerem telefonu (22) 758 86 63 oraz drogą mailową dulag@dulag121.pl. Konieczne jest podpisanie przez rodziców zgody na udział dziecka w wycieczce (dostępna na stronie Muzeum www.dulag121.pl) oraz posiadanie w dniu wycieczki legitymacji szkolnej.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany godzin wycieczek.

Patronem medialnym projektu jest tygodnik „Kurier Południowy”.

Sponsorami naszego projektu są: Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z.o.o. w Pruszkowie, firma ASMET.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst