Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Ruszyła budowa pruszkowskiego odcinka autostrady A2

Gospodarka i inwestycje

14 lipca br. w południe w obecności Elżbiety Smolińskiej Starosty Pruszkowskiego, Jacka Kozłowskiego Wojewody Mazowieckiego, Radosława Stępnia Wiceministra Infrastruktury oraz przedstawicieli samorządów lokalnych rozpoczęła się budowa pruszkowskiego odcinka autostrady A2 Stryków – Konotopa. Autostrada A2 połączy Warszawę z zachodnią granicą państwa i tym samym z europejskim systemem autostrad i dróg szybkiego ruchu.

Odcinek E, łączący Pruszków z obwodnicami Warszawy S8 (w kierunku węzła Prymasa Tysiąclecia) i S2 (w kierunku lotniska Okęcie) będzie miał długość 7 kilometrów a ruch pojazdów odbywać się będzie czterema pasami ruchu w każda stronę. Znajdą tu miejsce dwa węzły: w Pruszkowie i Konotopie.

Z informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że rozpoczęta budowa odcinka E autostrady zostanie zakończona w maju 2012 roku. Oddanie do użytku tego odcinka autostrady zależy od wielu czynników, ważne jest, by wykonawcy pozostałych odcinków również zakończyli prace na czas, bo tylko wtedy cała droga będzie przejezdna.

Aby można było rozpocząć prace budowlane konieczne było przeniesienie części kolektorów pruszkowskiej oczyszczalni ścieków. Od czwartku ruszają prace przygotowawcze i budowa dróg technologicznych. Teren sprawdzają również saperzy. Jednocześnie ruszy budowa wodociągu w ul. Domaniewskiej i pierwsze prace przy budowie przepompowni w oczyszczalni.

Pozwolenie na budowę odcinka E wyda na przełomie sierpnia i września wojewoda Jacek Kozłowski. Wówczas budowa, będzie mogła ruszyć pełną parą. Przedstawiciele samorządów zapewnili, że budowa nie spowoduje szczególnych utrudnień ruchu w Pruszkowie. Drogi dojazdowe znajdują się bowiem po północnej stronie torów kolejowych, więc centrum miasta nie powinno odczuć uciążliwości budowy.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst