Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Przebudowa skrzyżowania Warszawskiej z Wojska Polskiego w Piastowie

Gospodarka i inwestycje

W środę, 7 lipca br. rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ulicy Warszawskiej z al. Wojska Polskiego w Piastowie. U zbiegu ulic ma powstać rondo.

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego zdecydował się na przebudowę skrzyżowania ulicy Warszawskiej z Al. Wojska Polskiego w Piastowie w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych. W tym miejscu występowało wiele niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i pojazdów – podkreśla Sławomir Walendowski, zastępca Naczelnika Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Powiatu Pruszkowskiego. – Po przebudowie skrzyżowanie zamieni się w rondo o średnicy zewnętrznej 40 m. Dodatkowo dla odciążenia ronda zaprojektowano dwa objazdy, na wszystkich zjazdach z ronda zostały także umieszczone zatoki autobusowe. Mamy nadzieję, że nasza inwestycja poprawi stan bezpieczeństwa w tym rejonie oraz uspokoi odbywający się tam ruch drogowy. Planowany koszt inwestycji wynosi 1 791 758 zł – dodaje Walendowski.

Pierwszy etap remontu nie będzie powodować dużych utrudnień w ruchu drogowym. Od 19 lipca ruch na całym skrzyżowaniu oraz na wiadukcie zostanie całkowicie wstrzymany. Jedynie autobusy ZTM linii 716 oraz 717 będą mogły przejechać przez skrzyżowanie. Kierowcy będą musieli poruszać się po wyznaczonych objazdach. Trasa objazdu zostanie przeprowadzona al. Krakowską, ul. Toruńską, Sowińskiego, Piłsudskiego i Bohaterów Wolności. Po stronie południowej kierowcy zostaną skierowani na ulicę Tuwima.

Od 1 sierpnia skrzyżowanie zostanie zamknięte również dla autobusów komunikacji miejskiej. Budowa zakończy się 20 sierpnia 2010r.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst