Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Nowy budynek Zespołu Szkół przy ul. Gomulińskiego oddany do użytku

Gospodarka i inwestycje

Uroczyste przecięcie wstęgi w wejściu do nowego skrzydła budynku szkoły dokonane przez Elżbietę Smolińską Starostę Pruszkowskiego, Wandę Kurek dyrektora szkoły i przewodniczącą samorządu uczniowskiego było symbolicznym aktem wieńczącym zakończenie rozbudowy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie.

Oddany do użytku w poniedziałek 15 listopada br., budynek jest jednym ze zrealizowanych etapów inwestycji Powiatu Pruszkowskiego, wchodzącej w skład całościowej przebudowy i modernizacji kompleksu szkolnego, w skład którego wchodzą budynki szkoły, sala gimnastyczna, nowoczesny stadion ze sztuczną nawierzchnią boiska, tartanowymi bieżniami oraz trybunami dla widzów a także gruntownie zmodernizowana hala sportowa.

Warto podkreślić, że całość prac związanych z budową nowego budynku szkoły przebiegła nadzwyczaj sprawnie i zakończone zostały w czasie około jednego roku. W nowoczesnym przestronnym, trzykondygnacyjnym budynku o całkowitej powierzchni użytkowej ponad 2,5 tys. m2 i kubaturze blisko 7,9 tys. m2 znajdą miejsce sale lekcyjne, biblioteka, centrum multimedialne z czytelnią, sale pedagogów i psychologów, pokoje przeznaczone dla samorządu uczniowskiego i sklepik, a także pomieszczenia socjalne wraz z dwoma jadalniami i zapleczem cateringowym. Na każdej z kondygnacji znajdują się niezbędne sanitariaty, z których część dostosowana jest dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Ciągi komunikacyjne budynku zaprojektowane zostały z zachowaniem wymogów stawianych tego typu obiektom. W podziemiach budynku ulokowano szatnie oraz niezbędne pomieszczenia techniczne i magazynowe. Dziedziniec przed budynkiem szkoły pomyślany został, jako wewnętrzne patio w formie skweru i klombów obsadzonych zielenią z alejkami i ławeczkami gdzie uczniowie będą wypoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Całkowity koszt rozbudowy budynku wyniósł 5, 675 mln. zł.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst