Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pierwsze Mistrzostwa Europy elity w kolarstwie torowym

Edukacja i sport

Powiat Pruszkowski wspiera organizację Mistrzostw Europy elity w kolarstwie torowym 5-7.11.2010 r.

W dniach 5-7 listopada odbędą się historyczne zawody w kolarstwie torowym. Pruszków ugości najlepszych kolarzy z Europy, którzy będą uczestniczyć w pierwszych mistrzostwach starego kontynentu. Organizatorem imprezy jest firma Lang Team.

Zawody na welodromie BGŻ-Arena przejdą do historii, gdyż do tej pory zawodnicy elity nie mieli możliwości rywalizacji między sobą o trofea europejskie.
Co najważniejsze do Polski zjadą najlepsi kolarze, gdyż rywalizacja w Pruszkowie będzie także pierwszą, podczas której można zdobyć punkty kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie.

Po mistrzostwach Europy juniorów i młodzieżowców w 2008 roku i mistrzostwach świata w 2009 roku, tegoroczne zmagania będą trzecimi międzynarodowymi zawodami na jednym z najpiękniejszych torów na świecie jakim jest welodrom BGŻ-Arena. Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie Czesław Lang, który ze sztabem swoich ludzi, przeniesie ogromne doświadczenie z Tour de Pologne na tor.

ME elity to jedna z najbardziej oczekiwanych imprez torowych roku. Zawody będą trwały pełne trzy dni od rana do wieczora. Swój start już zapowiedziały największe gwiazdy kolarstwa torowego, w tym Brytyjczyk Sir Chris Hoy – trzykrotny mistrz olimpijski z Pekinu. Brytyjczycy wysyłają do Pruszkowa bardzo mocny skład.

Na pruszkowskie zawody mocno szykują się także Niemcy i Francuzi, którzy zapowiadali to już w Petersburgu na Młodzieżowych ME.
Ponieważ mistrzostwa w Pruszkowie będą kwalifikacjami olimpijskimi rywalizacja odbędzie się zgodnie z programem, który będzie obowiązywał w Londynie 2012.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA TOR KOLARSKI ARENA BGŻ W PRUSZKOWIE W DNIACH 5-7 LISTOPADA 2010!

http://www.langteamtor.pl/

http://www.powiat.pruszkow.pl/

Biuro zawodów:
Lang Team Sp. z o.o.
Ul. Pachnąca 81
02-792 Warszawa
Tel. +48 22 649 24 91
Fax +48 22 649 24 98
e-mail: sekretariat@langteam.com.pl
www.langteam.com.pl

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst