Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Dni Olimpijczyka w Pruszkowie

Edukacja i sport

Prawie pół tysiąca dzieci i młodzieży odwiedziło sportowo – rekreacyjny piknik „Dni Olimpijczyka – Piknik Olimpijski”, który odbył się w piątek 24 września na obiektach Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie.

Piknik Olimpijski odbył się w Pruszkowie już po raz drugi. Na pomysł stworzenia takiej imprezy w Pruszkowie wpadł Tomasz Krawczyński, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, po pikniku olimpijskim zorganizowanym w Warszawie dwa lata temu. W ten sposób dyrektor pruszkowskiego MOS chce zaszczepić w naszej młodzieży ducha olimpizmu i przybliżyć dyscypliny sportowe.

Dzieci i młodzież, która od godz. 10.00 przybywała do liceum Kościuszki, mogli poczuć się jak prawdziwi olimpijczycy i zmierzyć się z kolegami. Pod czujnym okiem polskich medalistów olimpijskich: Kajetana Broniewskiego – wioślarstwo, Dariusza Goździaka – pięciobój drużynowy, Kazimierza Czarneckiego – ciężary i Władysława Zielińskiego – kajakarstwo, można było spróbować swoich sił na ścieżce szermierczej, macie judo i zapaśniczej, ergometrze wioślarskim i trampolinie.

Jak zapewnia Tomasz Krawczyński, dyrektor MOS, tego typu spotkania promują wśród dzieci i młodzieży idę olimpizmu, pokazują wzorce do naśladowania, rozszerzają horyzonty i pokazują olimpijczyków jako zwykłych ludzi, których codziennie możemy spotkać na ulicy. Już dzisiaj zapowiada, że będzie chciał kontynuować pikniki w przyszłych latach.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst