Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Uczestnicy projektu „Mobilni zawodowo i gotowi na nowe wyzwania” zostali nagrodzeni tygodniową wycieczką językowo-krajoznawczą do Paryża

Edukacja i sport

Piętnastu uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Pruszkowie – najbardziej pracowitych uczestników Projektu współfinansowanego przez Unię Europejską „Mobilni zawodowo i gotowi na nowe wyzwania” zostało nagrodzonych tygodniową wycieczką językowo-krajoznawczą do Paryża.

Wyjazd miał miejsce tuż po zakończeniu roku szkolnego, w dniach 27.06. – 02.07.2010r.

W trakcie pobytu uczniowie zwiedzali najpiękniejsze miejsca stolicy Francji, m.in. Pola Elizejskie, Plac Concorde, Plac Vendome, Forum Les Halles, Dzielnicę Łacińską z Panteonem, Sorboną i Ogrodami Luksemburskimi, Montmarte i inne malownicze zakątki. Mieli okazję zobaczyć Łuk Triumfalny, Katedrę Notre Dame, Centrum Pompidou i Ratusz. Wjechali na wieżę Eiffla, zachwycali się najwspanialszymi dziełami sztuki zgromadzonymi w Luwrze i pięknem katedr. Ze statku płynącego po Sekwanie podziwiali panoramę miasta.

Oprócz czasu spędzonego na zwiedzaniu i podziwianiu zabytków Paryża uczniowie mieli również czas na pełen relaks. Spędzili dwa dni w pełnych atrakcji imponujących królestwach marzeń i najnowszej techniki: Eurodisneylandzie i Parku Asterixa.

Uczniowie mogli w praktyce sprawdzić swoją znajomość języków francuskiego i angielskiego.

Dla młodzieży wyjazd ten był niezapomnianym, pełnym cudownych wrażeń przeżyciem. Wrócili szczęśliwi i bardzo zadowoleni. Pytani o doznania odpowiadają, że warto było cały rok się starać, żeby móc wziąć udział w takiej imprezie.
Udział w wycieczce był całkowicie bezpłatny.
W roku szkolnym 2010/11 zaplanowano wyjazd do BARCELONY !

Zapraszamy do Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Pruszkowie ul. Promyka 24/26.

Mamy jeszcze wolne miejsca w:

Technikum
1. Budownictwa.
2. Drogownictwa.
3. Ochrony Środowiska.
4. Informatycznym.
5. Ekonomicznym.
6. Pojazdów Samochodowych

Zasadniczej Szkole Zawodowej

Więcej na: www.zsnr1-pruszkow.com tel. 22/758-22-29

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst