Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. F. Nansena w Piastowie

Edukacja i sport

Trema? Nie myśli się o tremie tylko o tym, żeby wszystko przebiegło dobrze, szybko i bezbłędnie.
Zgromadzeni na sali goście ucichli, kiedy Marcin na gitarze zaczął grać balladę. Otworzyłam uroczystość wierszem K. I. Gałczyńskiego „W życiu to takie proste” – spokojnym, ciepłym, o nauczycielach. Nie pomyliłam się, nie zająknęłam i mam nadzieję, że nie było widać, jak bardzo trzęsły mi się nogi. Pewnie dlatego, że słuchali mnie TACY goście jak: pani Starosta, członkowie Zarządu Powiatu, radni Powiatu Pruszkowskiego, Przedstawiciele Kuratorium i Związków Zawodowych, Dyrektorzy i Nauczyciele szkół publicznych i niepublicznych z terenu powiatu oraz moi koledzy w galowych strojach.

W życiu to takie proste;
Przyszedł człowiek, rękę uścisnął, podziękował;
Uścisk dłoni to jedna chwila, gest paru sekund,
Więc ja w tym wierszu wypowiadam całego siebie
Dla was i o was, nauczyciele; (…)
Jakże nie pisać wiersza,
Jakże nie płonąć w podzięce
Za światło co się rozszerza,
Za dar najpiękniejszy, za wiedzę!
Konstanty Ildefons Gałczyński

Wszystkich zgromadzonych powitała pani Regina Radziszewska, dyrektor naszej szkoły.

O znaczeniu pracy nauczyciela dla rozwoju powiatu powiedziała pani Starosta Elżbieta Smolińska. Wraz z panią Hanną Kuran przyjęły ślubowanie nauczyciela mianowanego oraz wręczyły nagrody wyróżnionym dyrektorom i nauczycielom z oświatowych placówek powiatowych.

Po części oficjalnej przyszła pora na nasz występ. Sylwia aksamitnym, delikatnym głosem rozpoczęła go wierszem Czesława Kuriaty „A kiedy minie czas”. Wiersz poruszył nas jak opowiadana bajka.

Siedząc z boku, widziałam jak wszyscy zachwycają się śpiewem Pauliny, wsłuchują się w wykonywaną przez nią balladę „Halleluja” z akompaniamentem gitarowym Rafała. Otrzymali duże brawa. Później wiersz Marii Terlikowskiej „Przyjaciele” wyrecytowała Marlena i znów Paulina zaprezentowała się w rosyjskiej piosence „Obożżonnaja dusza”, udowadniając, że prócz talentu wokalnego, ma również językowy.

Niepozorna, drobna uczennica klasy pierwszej, Ula opowiedziała wszystkim o tym, jak nauczyciele traktują nas, uczniów i jak my powinniśmy podchodzić do nauczyciela – recytując wiersz Jerzego Skokowskiego „Czy aby ci, dla których serce…”.

I znów na scenie stanęła Paulina, która mimo swego ciepłego, balladowego głosy pokazała, na co ją stać w mocnej piosence Scropions’ów „The ZOO”. Nasi szkolni gitarzyści, Rafał i Marcin zagrali, idealnie odnajdując się w roli kultowego zespołu. Energiczna, rockowa piosenka pozostawiła po sobie silny wydźwięk, jako wstęp do wiersza kończącego część artystyczną. Smutny, ale prawdziwy wiersz pani Małgorzaty Hillar „My z początku XXI wieku” o wdzięczności, wyrecytowany przeze mnie, pozostawił gości w zadumie.

W dniu tego wspaniałego święta, za trudną pracę z nami i okazane serce, chylimy głowy w ogromnej podzięce.

Adriana Jamrozińska, klasa 2bd
Zespół Szkół im. F. Nansena w Piastowie

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst