Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

"Powiatowe Dni Olimpijczyka 2012"

Edukacja i sport

Niezwykle atrakcyjny był program „Powiatowych Dni Olimpijczyka”, które odbyły się w ostatni piątek, na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pruszkowie przy ul. Gomulińskiego. Organizatorom i uczestnikom, którzy tłumnie zebrali się na sportowej murawie stadionu, aby uczcić ten wspaniały dzień, dopisała także piękna pogoda.

Do Ośrodka przybyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całego Powiatu Pruszkowskiego razem ze swoimi opiekunami, aby w miłej i przyjaznej atmosferze spróbować swoich sił m.in. na ergometrze wioślarskim, planszy szermierczej i na macie judo. Dodatkową atrakcją dla młodzieży było spotkanie z polskimi olimpijczykami. Wśród gości nie zabrakło Kajetana Broniewskiego – wioślarza, trzykrotnego olimpijczyka, brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, Władysława Zielińskiego – kajakarza, mistrza świata w konkurencji K-2 1000 m (1958), brązowego medalisty olimpijskiego z Rzymu (1960), olimpijczyka z Tokio (1964) i Meksyku (1968), Kazimierza Czarneckiego – sztangisty, który w 1976 na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu wywalczył brązowy medal oraz w tym samym roku został mistrzem Polski i poprawił rekord świata w rwaniu w kat. lekkiej podnoszenie ciężarów oraz Dariusza Goździaka – pięcioboisty nowoczesnego złotego medalistę olimpijskiego z Barcelony (1992), gdzie wraz z drużyną w składzie: Arkadiusz Skrzypaszek i Maciej Czyżowicz zdobył złoty medal olimpijski, był też trzykrotnym medalistą mistrzostw świata oraz brązowym medalistą mistrzostw Europy (1989).
Uczniom kibicowała Hanna Kuran Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Tomasz Krawczyński Dyrektor MOS oraz dyrektorzy ze szkół z terenu Powiatu Pruszkowskiego.
Młodzież poddała się olimpijskiej atmosferze, która zapanowała na terenie MOS-u i do godziny 15.00 nie opuszczała murawy stadionu. Niektórym uczniom udało się zdobyć autografy mistrzów i porozmawiać z nimi, co na pewno było dla wielu z nich wielkim przeżyciem i wyróżnieniem.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst