Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Dwóch mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego brązowymi medalistami torowych Mistrzostw Europy

Edukacja i sport

W portugalskiej Anadii, zawodnicy reprezentujący Grupę Kolarską Żyrardów Jakub Stecko mieszkaniec Pruszkowa oraz Adrian Kobyłecki mieszkaniec Opaczy, wspólnie z Mateuszem Lipą (ALKS Stal Grudziądz) zdobyli brązowy medal w sprincie drużynowym na Mistrzostwach Europy.

Walczyli o brąz z Czechami, których pokonali o ponad 1 sekundę, co w sprincie drużynowym jest dużą różnicą. Warto wspomnieć, że czas, który „wykręciła” polska drużyna (46.448), jest lepszy od srebrnych medalistów, Rosji (47.295), a nawet od nowych Mistrzów Europy, Niemców (46.762)!
Młodym Sportowcom gratulujemy! Jest nam tym bardziej miło o tym informować, ponieważ Jakub jest synem naszej koleżanki Marioli Stecko, która pełni obowiązki Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie.

Przypomnijmy na czym polega sprint drużynowy, zwany wcześniej olimpijskim. W wyścigu startują trzyosobowe drużyny na dystansie trzech okrążeń. Każdy z zawodników musi prowadzić swój zespół przez jedno okrążenie. Pierwsze okrążenie prowadzi zawodnik, który dysponuje bardzo dobrym startem, drugie okrążenie najczęściej specjalista od sprintu a trzecie zazwyczaj prowadzi specjalista od wyścigu na 1000 m. Najpierw wyścig rozgrywany jest w formie eliminacji, a następnie systemem pucharowym. Jest to konkurencja olimpijska dla mężczyzn. Kobiety rozgrywają wyścig na dwóch okrążeniach toru i startują w zespołach dwuosobowych.

Wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego zachęcamy do informowania nas o swoich osiągnięciach. Bardzo nam zależy, żeby te osiągnięcia upowszechnić i wspólnie z Państwem cieszyć się sukcesami.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst