Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

MISTRZOWIE Z WIZYTĄ U "STASZICA"

Edukacja i sport

W miniony wtorek Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie gościł profesjonalny zespół tenisa stołowego Klubu Bogoria Grodzisk Mazowiecki – uczestnika rozgrywek polskiej ekstraklasy w tenisie stołowym.

Na zaproszenie Dyrektora ZS nr 1 p. Joanny Łyżwińskiej i nauczyciela wychowania fizycznego p. Dariusza Zielińskiego pokaz swoich mistrzowskich umiejętności w tenisie stołowym zaprezentowali: Daniel Górak – aktualny Mistrz Polski (tytuł zdobyty 07.03.2010), reprezentant Polski zajmujący czołowe miejsce w światowym rankingu tenisowym – Wang Zeng Yi, trener Klubu Bogoria Grodzisk Mazowiecki – p. Tomasz Redzimski oraz menadżer mistrzowskiego Klubu – Łukasz Jankowski.

Uczniowie szkoły z nieskrywanym podziwem obejrzeli pokaz tenisa stołowego w wykonaniu najlepszych graczy tej dyscypliny w Polsce. Podczas gdy mistrzowie prezentowali uczniom swoje umiejętności, ich trener Tomasz Redzimski opowiadał o tenisie stołowym i obowiązujących w nim zasadach gry. Wiele uwagi poświęcił również samemu treningowi, który czyni z zawodników, jak to ujął szkoleniowiec: „automaty do gry i zdobywania mistrzowskich tytułów”. Opowieść trenera, poparta przykładem gry prezentowanej przez zawodników na żywo, wywołała olbrzymie zainteresowanie wśród uczniów. Młodzież Zespołu Szkół Nr 1 widząc wyśmienite zagrania obydwu zawodników: czy to długie wymiany piłek, czy wręcz niewiarygodne sposoby ich odbijania, biła gromkie brawa doceniając klasę i mistrzowski poziom gry. Niejednokrotnie uczniowie „nagradzali” śmiechem zagrania mistrzów, którzy pokaz prowadzili z humorem, bawili się grą, uświadamiając w ten sposób zebranym, że tenis stołowy to nie tylko sport, ale też wyśmienity sposób na spożytkowanie wolnego czasu na relaks i zabawę.

Po zakończeniu pokazu trener Bogorii wraz z Panią Dyrektor wręczyli pamiątkowe nagrody Mistrzom Szkoły Zespołu Szkół Nr 1 w tenisie stołowym: Annie Siwek z klasy 3ag (najlepszej w kategorii dziewcząt Gimnazjum nr 2), Adamowi Tokarskiemu z klasy 2ag (najlepszemu w kategorii chłopców Gimnazjum nr 2), Lucynie Sasor z klasy 2AC Technikum (najlepszej w kategorii dziewcząt w szkole ponadgimnazjalnej), Marcinowi Podolskiemu z klasy 2AC Technikum (najlepszemu w kategorii chłopców w szkole ponadgimnazjalnej).

Zarówno w trakcie pokazu, jak i na zakończenie tego niecodziennego i sympatycznego spotkania młodzieży z tenisem stołowym, chętni uczniowie mieli możliwość zagrania paru „piłek” z Mistrzami Polski oraz otrzymania pamiątkowych fotografii i autografów. Zarówno po autografy, jak i zdjęcia z zawodnikami ustawiły się kolejki chętnych.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 podziękowali przedstawicielom Klubu Bogoria Grodzisk Mazowiecki za poświęcony czas i atrakcyjny pokaz. Wręczyli im także książki upamiętniające wizytę w Zespole Szkół nr 1 w Pruszkowie i zaprzyjaźnionym Powiecie Pruszkowskim.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst