Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Powiatowy finał Czwartków Lekkoatletycznych

Edukacja i sport

Olimpijska atmosfera zapanowała w czwartek, 2 czerwca w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu w Pruszkowie przy ul. Gomulińskiego. Wszystko to za sprawą rozgrywanego w tym dniu Powiatowego Finału XVII Edycji Czwartków Lekkoatletycznych.

Czwartki Lekkoatletyczne, jako wydarzenie sportowe, mają bogatą historię. W latach 60. była to masowa impreza dla młodzieży, na której zaczynało kariery wielu znanych sportowców, m.in. Irena Szewińska, Marian Woronin, Jacek Wszoła oraz Władysław Komar. Tradycję czwartków lekkoatletycznych podtrzymuje także Powiat Pruszkowski, finansując zawody i nagrody dla zwycięzców.

Zawody w ramach Czwartków Lekkoatletycznych trwały od września ubiegłego roku, do 26 maja tego roku. Wzięło w nich udział 255 uczniów szkół podstawowych. Z tej grupy zawodnicy, którzy startowali minimum pięciokrotnie i uzyskali najlepsze wyniki, zmierzyli się w powiatowym finale. O laury walczyło 70 osób. Byli to uczniowie szkół podstawowych m.in. z Piastowa, Teresina, Warszawy, Otrębus, Podkowy Leśnej i Brwinowa.

Sportowej rywalizacji przyglądali się zaproszeni goście: Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski, Hanna Kuran Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Urszula Wojciechowska Przewodnicząca Rady Powiatu Pruszkowskiego, Andrzej Banasiak przedstawiciel Ministerstwa Sportu oraz olimpijczycy: Marian Woronin, Zenon Licznerski i Ludwika Chewińska.

Uczestników finału, gości i mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego, którzy przyszli na stadion, przywitała Elżbieta Smolińska – Bardzo miło mi gościć Państwa na naszym obiekcie sportowym w tak ważnym dniu. Życzę sukcesów w rywalizacji sportowej. Ta buduje i wzmacnia charaktery oraz kształtuje postawy koleżeńskie i obywatelskie. Wierzę, że wśród was są następcy Mariana Woronina, czy Ireny Szewińskiej i wielu innych mistrzów, którzy godnie reprezentowali nasze barwy narodowe na stadionach świata.

Goście dopingowali młodych lekkoatletów, którzy startowali w następujących dyscyplinach: biegach na 60, 300, 600 i 1000 m, skoku w dal, skoku w wzwyż i rzucie piłeczką palantową.
– Ci, którzy zdobędą miejsca medalowe, pojadą na ogólnopolskie zawody. Odbędą się one od 10 do 12 czerwca na stadionie Orła w Warszawie, a ich zwycięzcy będą reprezentować Polskę w wielomeczu międzypaństwowym – mówił Tomasz Krawczyński dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego.

Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców Powiatowego Finału XVII Edycji Czwartków Lekkoatletycznych

Pobierz plik, format .pdf

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst