Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Uczennice Gimnazjum Sportowego z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących czwarte w finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Edukacja i sport

Uczennice Gimnazjum Sportowego ZSTiO z Pruszkowa zajęły 4 miejsce w siatkówce dziewcząt w Wojewódzkich XIII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W turnieju wzięło udział dwanaście zespołów z całego województwa. Jedynie dwa zespoły, w tym nasz i z Gimnazjum nr 92 z Warszawy, były zespołami, które składały się z uczniów szkół. Pozostałe to zespoły klubowe występujące w tym samym składzie w rozgrywkach mazowieckiej ligi wojewódzkiej.

Poziom turnieju był bardzo wyrównany, ponieważ spośród 12 zespołów 10 mogło walczyć o pierwsze miejsce, co potwierdza duża ilość tie-breaków. W grupie nasze dziewczęta trafiły na zespół UMKS MOS Wola Warszawa, jak się później okazało, zwycięzcę turnieju i kandydata do tytułu Mistrza Polski, nie tylko w rozgrywkach szkolnych, ale również klubowych, które odbędą się w najbliższy weekend. Dziewczęta sprawiły ogromną niespodziankę wygrywając z faworytami 2:1. Drugi zespół z grupy Nike Węgrów pokonały 2:0. W drodze do półfinału wygrały z zeszłorocznym złotym medalistą LTS Legionovia 2:1. Półfinał zagrały z Ostrołęką. Ten mecz nasze dzielne dziewczęta przegrały 1:2, a w rozgrywce o trzecie miejsce uległy gospodarzowi, faworytowi z okręgu ciechanowskiego UKS Rosario Lubowidz.

Kolejność końcowa turnieju:
1. Gimnazjum nr35 Warszawa
2. Gimnazjum nr1 Ostrołęka
3. Gimnazjum Lubowidz
4. Gimnazjum Sportowe ZSTiO z Pruszkowa
5. Gimnazjum nr 92 Warszawa
6. Gimnazjum Legionowo
7. Gimnazjum Pionki
8. Gimnazjum Radom
9. Gimnazjum Płock
10. Gimnazjum Węgrów
11. Gimnazjum nr 46 Warszawa
12. Gimnazjum Opinogóra

Gimnazjum Sportowe reprezentowały: Dominika Zdanowska (kapitan zespołu), Anna Bratman, Magda Bratman, Ola Kalata, Ola Popis, Oliwia Raciborska, Inga Wittstock, Sylwia Uznańska, Paulina Chojnacka, Daria Grochocka. Opiekę nad zespołem sprawował trener Tomasz Lukowski.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst