Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Kardynał Nycz w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

Edukacja i sport

Spotkanie z Księdzem Kardynałem Kazimierzem Nyczem, na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie.

Ksiądz Kardynał odwiedził szkołę 11 kwietnia w ramach wizytacji kanonicznej parafii św. Józefa w Pruszkowie. Wizytacja kanoniczna w parafii odbywa się raz na pięć lat. Tradycją jest, że w jej ramach Metropolita Warszawski odwiedza szkoły znajdujące się na terenie parafii, spotyka się z dyrektorami placówek, nauczycielami oraz uczniami. Na powitanie Kardynała Nycza szkolna młodzież zaśpiewała: „Bądź pozdrowiony gościu nasz, w radosne progi nasze wejdź. My zapalimy zamiast lamp, szczęśliwe ognie naszych serc”. Jedna z uczennic, podziękowała w imieniu całej społeczności uczniowskiej za tak wyjątkowe spotkanie. – Wielki to zaszczyt gościć Eminencję w progach naszej szkoły. Wierzymy, że dzisiejszy dzień pozostanie na długo w naszych sercach i pamięci.

Kardynał Nycz podziękował za uroczyste i ciepłe przyjęcie. Wyraził uznanie dla Dyrektora szkoły Wandy Kurek za wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu. Elżbiecie Smolińskiej, Staroście Pruszkowskiemu dziękował za szczególną opiekę, którą roztoczyła nad szkołą. Za ostanie inwestycje, zrealizowane przez Powiat, w tym za nowy budynek i stworzenie młodzieży doskonałych warunków do nauki. W ramach wizytacji Szacowny Gość spotkał się w kameralnej atmosferze z pedagogami szkoły i odwiedził jedną z klas podczas lekcji religii.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst