Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Nowe profile – szersze horyzonty, czyli o edukacji medialnej w Nansenie

Edukacja i sport

Klasa liceum ogólnokształcącego o profilu medialnym działa od początku tego roku szkolnego w Zespole Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie. Jej utworzenie było odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość informacyjną i rosnące wymagania w stosunku do młodych ludzi, rozpoczynających pracę w mediach.

Uczniowie tej klasy wzięli już udział w warsztatach dziennikarstwa radiowego, które odbyły się w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej Warszawie, a w styczniu odwiedzili redakcję Telewizji Polsat, by przyjrzeć się, jak wygląda przygotowywanie wydania dziennika informacyjnego -Wydarzenia. Jarosław Gugała – szef Wydarzeń – przedstawił również zasady funkcjonowania redakcji telewizyjnej i jej możliwości oraz charakter pracy i warsztat prowadzącego program informacyjny.

Po redakcji oprowadził młodzież Marcin Wójcicki, zastępca szefa redakcji. Od niego uczniowie dowiedzieli się, jak tworzony jest program informacyjny. Młodzież poznała etapy powstawania informacji od początku do chwili zaprezentowania jej na antenie. Zobaczyła też, jak realizowane jest wydanie wiadomości zza pulpitu reżyserskiego. Uczniowie mogli wejść do studia, gdzie na żywo prowadzony był program z zaproszonymi gośćmi.

Odwiedziny redakcji Wydarzeń i warsztaty w SWPS w Warszawie, to jedna z metod zdobywania wiedzy na temat współczesnego dziennikarstwa przez uczniów „Nansena”. Obecnie uczniowie przygotowują się do kursu z zakresu mediów na platformie e-learningowej. Planowane jest także spotkanie w „Nansenie” z dziennikarzem radiowej Trójki Ernestem Zozuniem, relacjonował on dla Polskiego Radia oraz TVP wydarzenia z wojen w Jugosławii, Czeczenii, Iraku i Afganistanie.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst