Stypendia Starosty Pruszkowskiego przyznane

Edukacja i sport

Po raz kolejny władze naszego powiatu uhonorowały wyróżniającą się w nauce młodzież. 29 września pod czas XII sesji Powiatu Pruszkowskiego Zdzisław Sipiera Starosta Pruszkowski wręczył stypendia i wyróżnienia za szczególne osiągnięcia dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez Powiat Pruszkowski.

Za rok szkolny 2014/2015 przyznano 13 stypendiów naukowych.

Stypendia naukowe:

1. Jakub Chadaj – absolwent GS w ZSOiS – średnia ocen – 5,69.
2. Kamil Kosior – absolwent GS w ZSOiS – średnia ocen – 5,69.
3. Karol Zioło – absolwent GS w ZSOiS – średnia ocen – 5,69.
4. Danuta Olszak – uczennica LO im. T. Kościuszki – średnia ocen – 5,50.
5. Dominika Pajka – uczennica LO im. T. Kościuszki – średnia ocen – 5,50
6. Jakub Tymiński – absolwent GS w ZSOiS – średnia ocen – 5,31.
7. Ewelina Jakubik – uczennica Technikum w ZS Nr 1 im. S. Staszica – średnia ocen – 5,25.
8. Karolina Ryczałek – uczennica LO im. T. Kościuszki – średnia ocen – 5,25.
9. Katarzyna Osińska – absolwentka LO im. A. Mickiewicza – średnia ocen – 5,13.
10. Rafał Osial – uczeń Technikum w ZS Nr 1 im. S. Staszica – średnia ocen – 5,13.
11. Katarzyna Domańska – uczennica LO Sportowego w ZSOiS – średnia ocen – 5,09.
12. Aldona Łukawska – uczennica LO Sportowego w ZSOiS – średnia ocen – 4,91.
13. Malwina Grabowska – uczennica LO im. T. Kościuszki – średnia ocen – 4,75.

Sportowe stypendia Starosty Pruszkowskiego przyznaje się uczniom, którzy w zawodach sportowych o zasięgu ponadwojewódzkim, ujętych w kalendarium polskiego związku sportowego danej dyscypliny sportowej, reprezentowali szkołę lub klub sportowy i zajęli I, II lub III miejsce oraz na świadectwie ukończenia danego roku nauki nie mają ocen niedostatecznych i dopuszczających oraz posiadają co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.

Za rok szkolny 2014/2015 przyznano 2 stypendia sportowe.

Stypendia sportowe:

1. Adrianna Bromek – absolwentka LO im. T. Zana – I miejsce w fuku-go w kategorii młodzieżowcy na XVII Mistrzostwach Świata w Genewie w Karate Tradycyjnym.
2. Igor Misztal – uczeń LO Sportowego w ZSOiS – I miejsce w Mistrzostwach Świata Niepełnosprawnych w Pekinie w tenisie stołowym w klasie 9-10 – drużynowo.

Wyróżnienia sportowe:

1. Adrianna Niewiadomska – osiąga znaczące sukcesy w pływaniu stylem dowolnym; otrzymała powołanie do Kadry Narodowej Polski Juniorów w pływaniu, uczestniczyła w Igrzyskach Europejskich w Baku – Azerbejdżan.
2. Maja Klimaszewska – osiąga znaczące sukcesy w tańcu w kategorii: disco dance, hiphop oraz w grupie jako formacja w kategorii Dance Show – reprezentując Polskę zajęła 1 miejsce; otrzymała powołanie do Kadry Narodowej Polski Juniorów w tańcu sportowym; uczestniczka Mistrzostw Świata w tańcu sportowym w Bellarii – Włochy.
3 i 4. Kuba Przelazły i Przemysław Gołek – uczniowie Gimnazjum Sportowego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie, osiągają wysokie wyniki w koszykówce chłopców. We wrześniu 2014 r. zostali powołani do Młodzieżowej Kadry Narodowej U-15 w koszykówce chłopców.

Galeria fotograficzna