Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

W oczekiwaniu na nowego Zana

Edukacja i sport

Najważniejszą inwestycją oświatową Powiatu Pruszkowskiego jest rozpoczynająca się właśnie budowa siedziby Liceum im. T. Zana w Pruszkowie przy ul. Daszyńskiego 6. Prace mają zacząć się już niebawem.

W zeszłym tygodniu Zdzisław Sipiera Starosta Pruszkowski i Ewa Borodzicz Członek Zarządu Powiatu podpisali umowę z przedstawicielami wykonawcy inwestycji Piotrem Gryszczukiem prezesem Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego „Przemysłówka” Holding Sp. z o.o. z Olsztyna oraz prokurentem firmy Wojciechem Niebielskim. Koszt budowy wyniesie 23 677 500,00 zł brutto. W przyszłym tygodniu rozpoczną się już prace przygotowawcze.

Przebieg inwestycji jest zaplanowany na dwa, bezpośrednio po sobie następujące etapy, które będą realizowane w latach 2015-2017. W trakcie pierwszego budowana będzie część edukacyjna budynku od strony ul. Obrońców Pokoju i Kościuszki wraz z dojściami, umożliwiającymi przeniesienie szkoły i oddanie do użytku. Zgodnie z umową, etap ten, powinien być zakończony do 29 stycznia 2017 r. Etap drugi nastąpi po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku edukacyjnego i przeprowadzeniu szkoły. Polegał będzie na rozebraniu starego budynku i budowie obiektu sportowego oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Cała inwestycja ma być zakończona do 15 listopada 2017 r.

Foto

Foto

Foto

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst