Powiatowy Finał Czwartków Lekkoatletycznych

Edukacja i sport

W ostatni czwartek (11 czerwca) na stadionie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego rozegrany został Powiatowy Finał XXI edycji „Czwartków Lekkoatletycznych”.

„Czwartki”, jako wydarzenie sportowe, mają bogatą historię. W latach 60. była to masowa impreza dla młodzieży, na której zaczynało kariery wielu znanych sportowców, m.in. Irena Szewińska, Marian Woronin, Jacek Wszoła oraz Władysław Komar. Tradycję czwartków lekkoatletycznych podtrzymuje także Powiat Pruszkowski, finansując zawody i nagrody dla zwycięzców. W tegorocznej rywalizacji, która rozpoczęła się jesienią wzięło udział 302 uczniów reprezentujących 21 szkół oraz klubów sportowych. Młodzi sportowcy startowali w biegach na 60, 300, 600 i 1000 m, skoku w dal, skoku w wzwyż i rzucie piłeczką palantową.

W punktacji drużynowej najlepszy okazał się zespół WCMS Agrykola, wyprzedzając Szkołę Podstawową z Otrębus oraz Szkołę Podstawową nr 4 z Piastowa. Wśród nauczycieli pierwsze miejsce zajęła Pani Alicja Salomońska reprezentująca ten sam klub.

W ostatnich trzech latach, zawodnicy z naszych „Czwartków” zdobyli trzy złote medale oraz po jednym srebrnym i brązowym. Zawodnicy, którzy zdobyli miejsca medalowe, pojadą na ogólnopolskie zawody, które odbywały się będą od 20 do 21 czerwca w Łodzi z udziałem ok. 2500 zawodników.

Mamy nadzieję, że i tym razem zawodnicy reprezentujący nasz Powiat nie wrócą bez sukcesów.

Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców Powiatowego Finału XXI Edycji Czwartków Lekkoatletycznych

1000 m chłopców

2002 r.
Świerczewski Bartosz – UKS Filipides Teresin
2003 r.
Jaśkiewicz Artur – SP Raszyn
2004 r.
Góralczyk Marcel – UKS Filipides Teresin

300 m chłopców

2002 r.
Handzlik Hubert – SP 4 Piastów
2003 r.
Krucz Kamil – SP 2 Piastów
2004 r.
Bajurski Norbert – UKS Filipides Teresin

300 m dziewcząt

2002 r.
Grużewska Dominika – WCSM Agrykola
2003 r.
Siwek Marcelina – WCSM Agrykola
Walasik Patrycja – UKS Filipides Teresin

60 m chłopców

2002 r.
Egging Przemysław – SP Raszyn
2003 r.
Kostana Miłosz – SP Komorów
2004 r.
Uściński Kacper – WCSM Agrykola

60 m dziewcząt

2002 r.
Pawłowska Honorata – Skra Warszawa
2003 r.
Stachowiak Gabriela – WCSM Agrykola
2004 r.
Sawczuk Gabriela – WCSM Agrykola

600 m dziewcząt

2002 r.
Musiał Marta – WCSM Agrykola
2003 r.
Burdzińska Martyna – LKS Olymp Błonie
2004 r.
Czarnocka Oliwia – SP Raszyn

Rzut piłką palantową chłopców

2002 r.
Egging Przemysław – SP Raszyn
2003 r.
Orliński Tomasz – WCSM Agrykola
2004 r.
Wiejak Piotr – SP Otrębusy

Rzut piłką palantową dziewcząt

2002 r.
Bratkowska Anna – SP 2 Piastów
2003 r.
Strzalkowska Zofia – WCSM Agrykola
2004 r.
Dral Julia – WCSM Agrykola

Skok w dal chłopców

2002 r.
Handzlik Hubert – SP 4 Piastów
2003 r.
Sienkiewicz Bruno – WCSM Agrykola
2004 r.
Uściński Kacper – WCSM Agrykola

Skok w dal dziewcząt

2002 r.
Pawłowska Honorata – Skra Warszawa
2003 r.
Pszczółkowska Katarzyna – SP 2 Piastów
2004 r.
Sawczuk Gabriela – WCSM Agrykola

Skok wzwyż chłopców

2003 r.
Czubaszek Jakub – WCSM Agrykola
2004 r.
Haber Kamil – SP Otrębusy

Skok wzwyż dziewcząt

2002 r.
Falkowska Dominika – SP Otrębusy
2003 r.
Malczewska Olga – WCSM Agrykola
2004 r.
Tarczyńska Weronika – SP Otrębusy

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto