Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Norweskie impresje w Nansenie

Edukacja i sport

Tradycją Zespołu Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie stało się organizowanie święta szkoły w formie sesji popularnonaukowej. Tegoroczna uroczystość została zatytułowana „Norweskie impresje – historia, legendy, baśnie” i odbyła się w „tłusty” czwartek, 12 lutego br. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Karsten Klepsvik Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce, Krzysztof Rymuza Wicestarosta Pruszkowski, Ewa Borodzicz Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego. Nie zabrakło również sympatyków szkoły: Dariusza Gellera Prezesa Towarzystwa Polsko – Norweskiego, Macieja Wicińskiego Komendanta Policji w Piastowie, Krzysztofa Radzika Komendanta Powiatowego Policji oraz byłych pracowników, absolwentów i uczniów.

Sesję poprowadzili sami uczniowie, którzy doskonale sprawdzili się w roli konferansjerów. Widzowie zabrani zostali w przepiękną i sentymentalną podróż po Norwegii, w trakcie której mogli zapoznać się z sylwetką niezwykłego człowieka Fridtjofa Nansena – norweskiego badacza, polarnika, naukowca, wynalazcę. Uczniowie opowiadali również o wojowniczych wikingach, przygotowali prezentację o drewnianych kościołach stavkirke, które stały się świadkami wiary tradycji i historii Norwegii.

Sesję zakończył koncert piosenki norweskiej oraz rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o patronie szkoły, którego laureatami zostali Michał Szymański, Agnieszka Bogus i Sylwia Laskowska.

Sesja popularnonaukowa w tej szkolnej formule stała się okazją nie tylko do przedstawienia związków pomiędzy Polską a Norwegią, ale też do zaprezentowania samej szkoły, w której nauka odbywa się nie tylko w ławkach, ale poprzez zaangażowanie uczniów w liczne projekty, w których mogą pogłębiać wiedzę przy czym również rozwijać własne talenty.

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst