Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Mistrz Świata w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie

Edukacja i sport

Igor Misztal uczeń klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego Sportowego jest Mistrzem Świata Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w klasie 10.

Wrzesień był bardzo dobrym miesiącem dla naszego ucznia. Igor wraz ze swoja drużyną, Patrykiem Chojnowskim i Sebastianem Powroźniakiem, reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w Pekinie, które odbywały się od szóstego do piętnastego września br. Tam zdobyli drużynowe Mistrzostwo Świata w łączonej klasie 9-10.

Igor Misztal aktualnie jest zawodnikiem GLKS Nadarzyn i równocześnie ZSN Start Skierniewice. Jego wyniki sportowe zadecydowały, że od 2009 roku jest członkiem Kadry Narodowej Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym i wielokrotnie reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej.

W 2013 r. startował w Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w Lignano (Włochy) gdzie wspólnie z kolegami zdobył złoty medal. Ekipa Igora obroniła tytuł Mistrzów Europy, który po raz pierwszy zdobyła w 2011r.

21 września br. tuż po powrocie do kraju z Mistrzostw Świata, Igor potwierdził doskonałą formę wygrywając I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorów w tenisie stołowym województwa mazowieckiego. Jego plany na następne lata to głównie Igrzyska Paraolimpijskie w Brazylii w 2016 r., na które, miejmy nadzieję uda się zakwalifikować Igorowi.

Rok szkolny 2015/2016 to również rok, w którym Igor przystąpi do egzaminu maturalnego. Cieszymy się z tak wielkich sukcesów naszego ucznia. Wierzymy że determinacja i silna wola walki pomogą mu osiągnąć wymarzone cele.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst