Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Obchody Dnia Edukacji w Powiecie Pruszkowskim

Edukacja i sport

Na zaproszenie Elżbiety Smolińskiej Starosty Pruszkowskiego, 14 października, do Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego mieszczącego się przy ul. Wapiennej w Pruszkowie przybyli dyrektorzy i nauczyciele ze wszystkich publicznych placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pruszkowski, żeby wspólnie uczcić najważniejsze święto dla społeczności oświatowej.

W uroczystościach z okazji Dnia Edukacji Narodowej udział wzięli Barbara Czaplicka Poseł na Sejm RP, a także Członkowie Zarządu Powiatu: Hanna Kuran oraz Lech Kulesza, towarzyszyli im Agnieszka Kuźmińska Wicestarosta Pruszkowski i Jerzy Sierak Sekretarz Powiatu Pruszkowskiego.

Uroczystości rozpoczęła Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski składając w imieniu całego Zarządu życzenia nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty z ternu Powiatu Pruszkowskiego.

W swoim wystąpieniu Starosta podkreśliła olbrzymie znaczenie zawodu nauczyciela oraz zwróciła uwagę na ogromny wysiłek i zaangażowanie, jakie pedagodzy muszą włożyć w wychowanie swoich uczniów. Nauczycielom życzyła cierpliwości dla młodych ludzi i olbrzymiej satysfakcji z ich późniejszych dokonań oraz wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Bardzo ważnym elementem uroczystości było odznaczenie Hanny Kuran medalem Komisji Edukacji Narodowej, który przyznawany jest za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty i wychowania. W imieniu Krystyny Szumilas Ministra Edukacji Narodowej medal wręczyła Poseł Barbara Czaplicka.
W trakcie spotkania, w obecności zgromadzonych gości, ślubowania nauczycielskie złożyli i uzyskali stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego pedagodzy ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Pruszkowski. Jak co roku, wręczono i przekazano listy gratulacyjne, upominki i kwiaty dyrektorom oraz wyróżniającym się nauczycielom. Prawdziwą niespodziankę i wspaniały prezent dla wszystkich zgromadzonych przygotowali uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego, oprócz przepięknych i wzruszających występów artystycznych wychowanków Pani Dyrektor Kwiatek, wszyscy goście otrzymali własnoręcznie wykonane z kwiaty.

Zapraszamy do galerii foto.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst