Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Piknik w „Budowlance”

Edukacja i sport

Już 12 maja o godzinie 11:00 rozpocznie się piknik w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie. Na gości czeka szereg atrakcji!

Piknik zawodowców odbędzie się specjalnie z myślą o kandydatach do szkół zawodowych, ich rodziców oraz wszystkim zainteresowanym mieszkańcom z terenu Powiatu Pruszkowskiego. Na spotkanie zaprasza Powiat Pruszkowski, społeczność szkoły oraz Stowarzyszenie Absolwentów „Budowlanka”. Ideą wydarzenia jest zachęcenie młodzieży do kształcenia się w zawodach, które nadal poszukiwane są na rynku pracy. Na terenie naszego powiatu pracodawcy najczęściej potrzebują pracowników z wykształceniem zasadniczym i technicznym. Wśród nich są między innymi zawody z branży budowlanej, motoryzacyjnej i gastronomicznej.

Na gości czeka wiele atrakcji przygotowanych przez uczniów, nauczycieli i absolwentów oraz pracowników zakładów pracy i instytucji współpracujących ze szkołą. W programie przewidziane są prezentacje zawodów z udziałem pracodawców, pokazy umiejętności zawodowych uczniów (degustacja ich wyrobów, darmowe układanie fryzur, montaż instalacji, komputerowe diagnozowanie samochodów, bezpłatne badanie wody z instalacji domowych), porady doświadczonych fachowców z branży budowlanej, instalacyjnej, samochodowej i komputerowej oraz pracowników ZUS i bankowości. Można też będzie sprawdzić swoje możliwości w turnieju gier komputerowych, symulowanej jeździe samochodem, czy przeprowadzaniu doświadczeń chemicznych oraz grach logicznych z dziedziny budownictwa. Niewątpliwą atrakcją będzie również pokaz druku w technologii 3D.

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst