Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Czwartki lekkoatletyczne 2012 w Powiecie Pruszkowskim

Edukacja i sport

Czwartki Lekkoatletycznego to wydarzenie sportowe, mające bogatą historię. W latach 60. była to masowa impreza dla młodzieży, na której zaczynało kariery wielu znanych sportowców, m.in. Irena Szewińska, Marian Woronin, Jacek Wszoła oraz Władysław Komar. Tradycję czwartków lekkoatletycznych podtrzymuje także Powiat Pruszkowski, finansując zawody i nagrody dla zwycięzców.

W dniu 26 kwietnia br. o godz. 15.00 na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pruszkowie przy ul. Gomulińskiego 4 ruszy nowa edycja „Czwartków Lekkoatletycznych 2012”.

„Czwartki Lekkoatletyczne” to impreza skierowana do młodzieży ze szkół podstawowych. Uczestnicy startują w zawodach organizowanych w ramach rundy jesiennej oraz wiosennej. Zawodnicy rywalizują ze sobą w biegu na 60m, 300m, 600 m, 1000m, (skoku wzwyż, skoku w dal oraz w rzucie piłeczką palantową.

Każdy uczestnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej). W ciągu całego roku szkolnego w trakcie rozgrywek zawodnicy zbierają punkty. Prowadzone są punktacje w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. Ponadto prowadzona jest punktacja dla nauczycieli.

Terminy tegorocznej rundy wiosennej:

26 kwietnia – godz. 15:00
10 maja – godz. 15:00
17 maja – godz. 10:30
24 maja – godz. 15:00
31 maja – godz. 15:00
14 czerwca – godz. – Finał Powiatowych Czwartków

Miejsce: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, Pruszków, ul. Gomulińskiego 4

Serdecznie Zapraszamy.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst