Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Nowy system ratownictwa medycznego

Bezpieczeństwo

Od 1 lipca wszedł w życie nowy plan ratownictwa, który będzie obowiązywał przez trzy lata. Województwo Mazowieckie podzielono na 6 rejonów operacyjnych ze 127 miejscami wyczekiwania karetek.

Nowym operatorem Ratownictwa Medycznego działającym na terenie Powiatu Pruszkowskiego została firma FALCK. Zespoły ratownictwa w Pruszkowie stacjonują na terenie Szpitala Powiatowego w przeznaczonym na ten cel pawilonie przy ul. Andrzeja 23.

Przybliżenie Ratownictwa Medycznego do szpitala, który w zakresie chirurgii oraz ginekologii i położnictwa, jako jedyny, całodobowo świadczy usługi dla lokalnej społeczności, wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo mieszkańców.

Zaplanowana na bieżący rok budowa całodobowego lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na terenie Szpitala Powiatowego jest dodatkowym atutem dla kompleksowości działań, których celem jest zapewnienie szybkiej i wszechstronnej opieki medycznej.

Cieniem na działalności ochrony zdrowia na terenie powiatu kładzie się mający miejsce 1 lipca tragiczny wypadek, z udziałem karetki operatora, którego kontrakt zakończył się dzień wcześniej. Mamy nadzieję, że sprawne działanie na miejscu zdarzenia „nowego zespołu ratownictwa” z udziałem lotniczego pogotowia ratunkowego jest dla mieszkańców sygnałem, że są pod dobrą opieką.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst