Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Bezpieczna Droga do Szkoły – eliminacje powiatowe

Bezpieczeństwo

W dniu 29 lutego br. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nadarzynie odbyły się eliminacje powiatowe X edycji programu „Bezpieczna droga do szkoły”, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

W eliminacjach brali udział uczniowie ze wszystkich miast i gmin Powiatu Pruszkowskiego. Każde miasto/gminę reprezentowała 10 – osobowa grupa uczniów szkół podstawowych i 10 – osobowa grupa gimnazjalistów, wyłoniona podczas eliminacji miejskich/gminnych. Wymóg konkursu stanowił, aby dany zespół składał się z pięciu dziewcząt i pięciu chłopców.

Dzieci spróbowały swoich sił w egzaminie teoretycznym (test z zakresu przepisów ruchu drogowego) oraz praktycznym – przejazd po torze rowerowym. Wszystko pod okiem przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie i policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. W trakcie oczekiwania na wyniki, Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadarzynie zrobili pokaz udzielania pierwszej pomocy na manekinach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Można było również obejrzeć najnowszy samochód Państwowej Straży Pożarnej – ratowniczo – gaśniczy. Oprócz tych atrakcji, uczniom wyświetlono film edukacyjny, poświęcony bezpieczeństwu na drodze i zasadom udzielania pierwszej pomocy.

Zwycięzcy za zajęcie miejsc od I do III w każdej kategorii (dziewczęta – szkoły podstawowe, chłopcy – szkoły podstawowe, dziewczęta – gimnazjum, chłopcy – gimnazjum) otrzymali cenne nagrody w postaci: rowerów – I miejsce, aparatów cyfrowych – II miejsce i mp4 – III miejsce.

Końcowa klasyfikacja konkursu przedstawia się następująco:

Szkoła Podstawowa – dziewczęta:

miejsce Zuzanna Sikora – gmina Raszyn.
miejsce – Sylwia Błasiak – miasto Pruszków.
miejsce – Oliwia Smołkowska – gmina Nadarzyn.

Szkoła Podstawowa – chłopcy:

miejsce – Jan Jalowski – gmina Brwinów.
miejsce – Wojciech Piotrowski – miasto Pruszków.
miejsce – Hubert Kaczorowski – gmina Michałowice.

Gimnazjum – dziewczęta:

miejsce – Agnieszka Krupińska – gmina Nadarzyn.
miejsce – Milena Ławrów – gmina Raszyn.
miejsce – Aleksandra Powierża – gmina Nadarzyn.

Gimnazjum – chłopcy:

miejsce – Paweł Kurzyna – gmina Michałowice.
miejsce – Przemysław Rupiński – miasto Pruszków.
miejsce – Marcin Józefów – miasto Piastów.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zestawy zawierające wyposażenie rowerzysty, składające się m.in. z kasku, lampek do roweru, kamizelki, opaski odblaskowej, smyczy z elementami odblaskowymi.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst