Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Bezpieczny Lód

Bezpieczeństwo

Dzięki zaangażowaniu Elżbiety Smolińskiej Starosty Pruszkowskiego odbyło się w sobotę, 18 lutego w Komorowie w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej, pierwsze pilotażowe szkolenie ratownicze w ramach akcji „Bezpieczny lód” oraz pokazy ratownictwa, związane z wypadkami na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

Patronat nad spotkaniem w Komorowie objęła Poseł Barbara Czaplicka. Pierwsza część teoretyczna została zorganizowana w szkole, gdzie zaproszono dzieci i ich rodziców, specjalistów od bezpieczeństwa, gminne sztaby kryzysowe oraz służby ratownicze z Powiatu Pruszkowskiego. Odbyły się tam pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej i postępowania z ofiarami wypadków na lodzie oraz osobami w hipotermii i z odmrożeniami, w których udział wziął m.in. Pluton Ratownictwa Wodnego i Poszukiwawczego z Katowic. Pokazy specjalistycznego sprzętu ratowniczego m.in. ośmiokołowego wszędołaza i poduszkowca oraz ćwiczenia imitujące akcje ratownicze przeprowadzone w naturalnych warunkach budziły podziw i zainteresowanie, ale przede wszystkim uświadamiały zarówno najmłodszym, jak i starszym widzom, zagrożenie, jakie niesie ze sobą wejście na kruchy lód.

Informujemy, że został uruchomiony adres e – mailowy bezpiecznylod@powiat.pruszkow.pl, pod który można przesyłać wszelkie uwagi i propozycje dotyczące projektu.

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst