Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Powiatowe drogi jeszcze bezpieczniejsze

Aktualności

Powiatowe drogi stały się jeszcze bezpieczniejsze. To za sprawą kolejnego Systemu Dyscyplinowania Kierowców na drogach zarządzanych przez Powiat. Istniejąca już sygnalizacja świetlna na ul. Długiej przy Szkole Podstawowej w Ładach została wyposażona w detektory ruchu, popularnie zwane radarami. Ten element znacząco zwiększa bezpieczeństwo – w tym wypadku szczególnie dzieci, a jego zasada działania jest bardzo prosta. Gdy kierowca porusza się przekraczając dozwoloną prędkość sygnalizacja zapala się na czerwono wymuszając na nim zatrzymanie. Kierowcy, którzy poruszają się z dozwoloną prędkością nie muszą się zatrzymywać, ponieważ sygnalizacja cały czas pali się na zielono.

W 2016 roku Zarząd Powiatu Pruszkowskiego zlecił także do realizacji budowę Systemu Dyscyplinowania Kierowców na drogach powiatowych: ul. Raszyńskiej w Rybiu przy ul. Przesmyk; ul. Pruszkowskiej w Raszynie przy Przedszkolu nr 1; ul. Grodziskiej w Starej Wsi przy pętli autobusowej oraz przy ul. Poziomkowej, a także na ul. 3 Maja w Pruszkowie przy ul. Cicheckiego. Obecnie trwają procedury ich odbioru zatem już niebawem zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Budowa sygnalizacji to koszt blisko 250 000 złotych.

Należy przy tej okazji przypomnieć, że wszystkie wnioski dotyczące budowy sygnalizacji świetlnych zgłaszane do Zarządu Powiatu Pruszkowskiego zostają rozpatrzone w ramach analizy bezpieczeństwa i warunków ruchu dla powiatowej sieci drogowej. Ich realizacja jest możliwa w kolejnych latach w miarę posiadanych środków finansowych.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst