Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Święto Niepodległości w Powiecie Pruszkowskim

Aktualności

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Obchody rozpoczną się 11 listopada o godz. 9.00 pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki u zbiegu  ul. 3 Maja i ul. POW w Pruszkowie, gdzie nastąpi złożenie kwiatów przez delegacje biorące udział w uroczystości.

Po zakończeniu ceremonii składania wiązanek wyruszy Patriotyczny Marsz Niepodległości ulicą 3 Maja w kierunku kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na Żbikowie, w którym odprawiona zostanie Msza Sw. w intencji Ojczyzny. W przemarszu obok mieszkańców Powiatu, zaproszonych Gości wezmą udział również inscenizatorzy Marszałka Piłsudskiego w asyście konnych dragonów. W trakcie Marszu przewidziano wiele atrakcji. Rozdawana będzie niepodległościowa broszura historyczna oraz stylizowana na 1918 r. gazeta. Uczestnikom przemarszu towarzyszyć będzie orkiestra dęta „Pruszkowianka”.

W programie obchodów zaplanowano także występ tancerzy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego
przy ul.  J. Gomulińskiego 4 w Pruszkowie.
Finałem obchodów będzie zatańczenie Poloneza wspólnie z mieszkańcami.
Na zakończenie uroczystości zaplanowane jest otwarcie wystawy Muzeum Historii Polski „Wielka Wojna Polaków 1914-1918”, zorganizowanej przez Muzeum Dulag 121.

W związku z przejściem Marszu Niepodległości, informuję, że na jego czas, tj. w godz.10.30 – 11.15 nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Plakat_na_stronę_aktualizacja_04_11_2016

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst