Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pruszkowski Szpital Powiatowy z nowym Dyrektorem

Aktualności

Od 1 listopada funkcję Dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie pełni Tomasz Sławatyniec, który wygrał konkurs ogłoszony przez Zarząd Powiatu Pruszkowskiego.

Tomasz Sławatyniec jest absolwentem wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie i studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie z ponad 30 letnim doświadczeniem w sektorze medycznym. W latach 2015-2016 był Prezesem Zarządu Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku, a przedtem w latach 2013-2015 Dyrektorem Naczelnym i Prezesem Zarządu Spółki Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni – Gdyńskie Centrum Onkologii. Wcześniej prowadził Prywatną Specjalistyczną Praktykę Lekarską z zakresu pediatrii i pneumonologii (2012-2013) i pełnił funkcję Dyrektora ds. Korporacyjnych w Roche Polska (2004-2012).

„Pan Sławatyniec na stanowisku zastąpił pełniącego tę funkcję przez ostatnie 10 lat Pana Mieczysława Brągoszewskiego.  Przed nowym dyrektorem stoi wiele wyzwań, w tym przede wszystkim podniesienie komfortu obsługi pacjenta. Liczymy bardzo na to, że jego bogate doświadczenie przełoży się na bardzo dobre wyniki, pamiętając przy tym, że na sukces placówki pracuje nie tylko dyrektor, ale i cały zespół szpitala.” – podsumowuje Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś.

Tomasz Sławatyniec

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst