Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Upstarter – przedsiębiorczość przyszłości

Aktualności

W dniu 17 listopada w siedzibie Starostwa odbędzie się finał międzyszkolnego turnieju „Pozyskanie nowej wiedzy oraz umiejętności z zakresu przedsiębiorczości przez uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych Powiatu Pruszkowskiego przy wykorzystaniu metody Design Thinking”. Turniej odbędzie się pod honorowym patronatem Maksyma Gołosia, Starosty Powiatu Pruszkowskiego.

20891_753989918033233_8645800589978183779_n

Organizatorem i realizatorem turnieju mającego formę warsztatów dla młodzieży jest pruszkowska Fundacja UpStarter zajmująca się upowszechnianiem i promocją przedsiębiorczości.

Warsztaty zostaną zorganizowane w formule jednodniowego turnieju podczas, którego rywalizować będzie 5 zespołów 8 osobowych reprezentujących szkoły ponadpodstawowe z terenu Powiatu Pruszkowskiego. W myśl założeń organizatorów reprezentacje szkół rywalizowały będą w konkurencjach opracowanych według metody Design Thinking. Jest to metoda, która pozwala na seryjne tworzenie innowacyjnych rozwiązań, opracowana w słynnym Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii i sprawdzona m.in. w tworzeniu potęgi biznesowej słynnej Doliny Krzemowej. Cały proces jest bardzo podobny do tego, który jest wykorzystywany przez designerów i można go zastosować do stworzenia różnych produktów, czy usług oraz rozwiązywania problemów sytuacyjnych. Metoda ta jest bardzo przydatna w nauce kreatywnego rozwiązywania sytuacji biznesowych i rozwijaniu postaw przedsiębiorczych u młodzieży.
Organizacja warsztatów w opisanej powyżej formule kształtuje w młodych ludziach umiejętności rozwiązywania problemów i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom płynącym z dzisiejszego rynku pracy. Przedsiębiorcy poszukują osób kreatywnych, umiejących w sposób niekonwencjonalny podchodzić do rozwiązywania sytuacji występujących przy prowadzeniu biznesu. Warsztaty organizowane przez Fundację UpStarter będą stanowiły uzupełnienie do teoretycznej wiedzy jaką uczniowie zdobywają m.in. na lekcjach przedsiębiorczości, WOS czy matematyki.
Dla reprezentantów trzech najlepszych zespołów przewidziane są atrakcyjne nagrody.

http://www.freepik.com/free-photo/boy-writing-on-a-blackboard_961262.htm

freepik.com

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst