Przebudowa skrzyżowania dróg nr 3103W i nr 2849W w miejscowości Krakowiany w Gminie Nadarzyn zmierza ku końcowi.
Prace idą zgodnie z planem. W poniedziałek (12 września) na budowie w Krakowianach byli Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski i Dariusz Nowak Radny Powiatu Pruszkowskiego oraz Andrzej Bittel Naczelnik Wydziału Infrastruktury i Ochrony Środowiska.
Cieszę się, że termin tej inwestycji nie jest zagrożony i wyrobicie się Państwo do soboty – powiedział Starosta Maksym Gołoś do przedstawiciela wykonawcy.
Umowa na realizację tej tak bardzo potrzebnej inwestycji została podpisana przez Zarząd Powiatu Pruszkowskiego na początku sierpnia. W skład prac budowlanych wchodzi przebudowa skrzyżowania w nowym śladzie, rozbiórka istniejących elementów jezdni, budowa chodników oraz ciągu pieszo – rowerowego z kostki brukowej, budowa ścieków przykrawężnikowych, budowa zjazdów. Powstanie nowa nawierzchnia oraz zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Zgodnie z umową wykonawca zobowiązał się również do wyprofilowania skrzyżowania. Wartość robót wynosi 525 210,00 zł brutto.