Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Dwudniowe obchody Święta Wojska Polskiego

Aktualności

Msza Św. w intencji Żołnierzy Wojska Polskiego, liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych w miasteczku wojskowym, koncert orkiestry dętej Pruszkowianka i koncert w hołdzie żołnierzom pt. „Ojczyzno ma” – to wszystko już 14 i 15 sierpnia br. w Pruszkowie. Na obchody zaprasza Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski i Maria Makowska Przewodnicząca Rady Powiatu Pruszkowskiego.

Podczas pierwszego dnia obchodów na terenie parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie grupa zawodników łucznictwa konnego i zarazem rekonstruktorów historycznych przedstawi pokazy nawiązujące do tradycji polskiego jeździectwa z wykorzystaniem elementów łucznictwa konnego, władania szablą, lancą, włócznią oraz historyczną bronią palną. Sprawdzimy również sprawność XVII wiecznych wojowników konnych z wykorzystaniem szabli i rochatyny. W kąciku łuczniczym będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w strzelaniu z łuku wraz z fachowymi instrukcjami przekazywanymi przez instruktora. Ponadto grupa, która specjalizuje się w rekonstrukcji kawalerii na przestrzeni dziejów od XI do XIX w. wykona bardzo widowiskowy pokaz z czasów Księstwa Warszawskiego nawiązujący do Bitwy pod Raszynem. W przerwie między licznymi atrakcjami zapraszamy do odwiedzenia stoiska z czasów średniowiecza, gdzie poza prezentacją tradycyjnych strojów można będzie spróbować przysmaków średniowiecznej kuchni i wziąć udział w warsztatach m.in. kaligraficznych. O godz.12:00 odbędzie się koncert orkiestry dętej PRUSZKOWIANKA.

Natomiast drugiego dnia obchodów zapraszamy do Parku im. T. Kościuszki na koncert w hołdzie żołnierzom Wojska Polskiego pt. „Ojczyzno ma”.

14.08

15.08

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst