Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Wizyta Ambasadora Gruzji

Aktualności

Jego Ekscelencja Nikoloz Nikolozishvili Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Gruzji w Rzeczypospolitej Polskiej przybył 18 lipca z oficjalną wizytą do Powiatu Pruszkowskiego.

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie spotkał się z Zarządem Powiatu Pruszkowskiego na czele, którego stał Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski, z Marią Makowską Przewodniczącą Rady Powiatu i Wiceprzewodniczącą Rady Aurelią Zalewską oraz włodarzami gmin z naszego terenu. Podczas spotkania każdy z zaproszonych gości przedstawił prezentację multimedialną własnej gminy.

Kolejnym tematem spotkania było omówienie możliwości przyszłej współpracy pomiędzy naszymi krajami na płaszczyźnie samorządu powiatowego. Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski na początku dyskusji podkreślił, że stosunki polsko – gruzińskie mają bardzo długą i bogatą historię, w której można odnaleźć m.in. podobieństwo losów historycznych, walkę przeciwko temu samemu wrogowi oraz że nasze kontakty polsko-gruzińskie powinny być prowadzone pomiędzy samorządami na szczeblu nie tylko powiatowym, ale także i gminnym. Jego Ekscelencja przekazał zgromadzonym informację o chęci nawiązania partnerskiej współpracy z powiatem pruszkowskim przez miasto Rustavi. Podczas spotkania Starosta i Pan Ambasador zobowiązali się, że w najbliższej przyszłości zostaną podjęte kroki do rozpoczęcia współpracy i przygotowania stosownych porozumień miedzy partnerami.

W ramach wizyty w naszym powiecie Jego Ekscelencja zwiedził w Pruszkowie muzeum „Dulag 121” i muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego oraz złożył kwiaty pod Pomnikiem Szesnastu Przywódców Podziemnego Państwa Polskiego oraz pod pomnikiem „Tędy przeszła Warszawa” na terenie MLP.

Ostatnim punktem wizyty było spotkanie Pana Ambasadora z Wojewodą Mazowieckim Panem Zdzisławem Sipierą. W spotkaniu udział wzięli również Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski, Krzysztof Rymuza Wicestarosta, Ewa Borodzicz Członek Zarządu, Maria Makowska Przewodnicząca Rady Powiatu oraz Radna Magdalena Beyer.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst