Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Wakacyjna przygoda z historią w Muzeum Dulag 121

Aktualności

W Muzeum Dulag 121 trwają „Wakacje z historią”. Podczas pierwszych dwóch tygodni lipca dzieci z terenu Powiatu Pruszkowskiego uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, wycieczkach, animacjach, grach i zabawach inspirowanych historią. Muzealny program wakacyjny to trzy cykle tematyczne: „Podróże Młodego Odkrywcy”, „Przygody z Wehikułem Czasu” oraz „Historie Kulinarnych Czarodziejów”. Zajęcia zakończą się 27 lipca.

W dniach 4 – 13 lipca, podczas wakacyjnego cyklu „Podróże Młodego Odkrywcy”, Muzeum Dulag 121 zorganizowało dla najmłodszych spacer edukacyjny „Śladami pruszkowskiego harcerstwa” oraz wycieczkę „W poszukiwaniu lokalnych zabytków przyrody i architektury”. W terenie na dzieci czekały niespodzianki: zawody drużynowe i konkursy oraz gry, których bohaterami były postacie historyczne związane z dziejami Pruszkowa. Uczestnicy wakacyjnej przygody z historią mogli wcielić się w detektywów poszukujących zaginionych eksponatów muzealnych, a także zwiedzić pruszkowską Filię Muzeum Harcerstwa, czyli Izbę Pamięci Hufca ZHP Pruszków w Pałacu Sokoła.

W ramach cyklu „Przygody z Wehikułem Czasu” dzieci wspólnie odkrywały historie starożytne oraz ciekawostki z dziejów dawnych cywilizacji. W zajęciach edukacyjnych i plastycznych wykorzystano m.in.: monety z różnych zakątków świata, mapy i przewodniki, szablony oraz wzory witraży. Muzealni animatorzy zorganizowali zawody w grach znanych i lubianych tj. „Państwa i Miasta”, a także warsztaty z tworzenia komiksów i gier fabularnych, aby zachęcić dzieci do kreatywnego korzystania z historii jako doskonałej inspiracji do zabaw w gronie rówieśników.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się cykl „Historie Kulinarnych Czarodziejów”. Tu na zajęciach królowały opowieści o ginących zawodach, dawnych tradycjach i zwyczajach kulinarnych z minionych epok. Aby stworzyć Muzealną Księgę Wakacyjnych Przysmaków uczestnicy „Wakacji z historią” odwiedzili lokalnych czarodziejów kulinarnego rzemiosła – cukierników i restauratorów. Dzieci gościły m.in.: w pizzerii Corrado w Piastowie, gdzie można było obserwować pracę kucharza i poznać historie potraw kuchni włoskiej. Grupę wakacyjnych odkrywców historii ugościła także pruszkowska kawiarnia Kolejka Cukierków, w której zorganizowano warsztaty edukacyjne dotyczące legend kulinarnych oraz zabawy z makietą kolejki elektrycznej.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst