Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Jak pozyskiwać fundusze na społeczną działalność?

Aktualności, NGO

6 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się kolejne spotkanie szkoleniowe powiatowej Akademii Społecznie Aktywnych. Tym razem tematem szkolenia był „Fundraising dla organizacji pozarządowych”, a 30 uczestniczących w spotkaniu przedstawicieli organizacji z terenu całego powiatu miało okazję zapoznać się z różnorodnymi sposobami zdobywania środków finansowych umożliwiających realizację społecznych działań.

Umiejętność pozyskiwania środków finansowych jest jednym z podstawowych elementów niejednokrotnie decydujących o sukcesie organizacji. W trakcie spotkania społecznicy mieli możliwość poznania pomysłów i doświadczeń dotyczących pozyskiwania funduszy na poziomie lokalnym. Doświadczenia wielu organizacji pokazują, że nawet w małych społecznościach można skutecznie zbierać pieniądze angażując przy tym różne podmioty: firmy, instytucje publiczne, mieszkańców. Istotna jest jednak w tym przypadku nie tylko pomysłowość, ale także świadomość dostępnych możliwości i obowiązujących przepisów. Szkolenie prowadziła trenerka Fundacji Szkoła Liderów – Anna Łukawska-Adamczyk, a w panelu dyskusyjnym wzięli udział doświadczeni społecznicy z organizacji mających duże doświadczenia w pozyskiwaniu środków na działalność.
Czerwcowe spotkanie Akademii Społecznie Aktywnych było już czwartym warsztatowym szkoleniem w cyklu comiesięcznych spotkań organizowanych pod patronatem Starosty Pruszkowskiego, Maksyma Gołosia w ramach realizacji programu Powiat dla Społecznie Aktywnych. Celem programu jest aktywizacja i wsparcie lokalnych ruchów społecznych i obywatelskich oraz organizacji pozarządowych we wszystkich formach ich działań. Comiesięczne szkolenia koncentrują się na najważniejszych dla społeczników sprawach pomagających im w rozwijaniu działalności swoich organizacji.

DSC_1317 DSC_1318 DSC_1320 DSC_1321 DSC_1322 DSC_1324 DSC_1333 DSC_1334 DSC_1335

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst